Ziemassvētku gaidīšanas laikā Rīgā aicina baudīt mazos ziemas priekusSagaidot decembri un pirmo sniegu, galvaspilsētā turpinās Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Tā laikā ikviens aicināts meklēt mazos ziemas priekus Rīgā – kā pilsētvides gaismas noformējumā parkos un pastaigu takās, tā slēpošanas trasēs un svētku laika kultūras pasākumos.

“Tāpat kā pērn, šogad Ziemassvētkus un Jauno gadu diemžēl nevarēsim atzīmēt plašā lokā un lielās svinībās. Tāpēc par Rīgas Ziemassvētku tēmu šogad esam izvēlējušies mazos ziemas priekus, kas mums katram ir citi un īpaši. Kādam tas ir brauciens ar ragaviņām no kalna, kādam klusa pastaiga pa sniegoto un izgaismoto Rīgu, kādam spilgts kultūras notikums vai iespēja izslēpoties Rīgas parkos. Kamēr lielus svētkus nevaram svinēt, aicinu ikvienu atrast savus mazos ziemas priekus un dalīties tajos ar citiem,” aicina Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Uz šiem svētkiem ilustrators Roberts Rūrāns ir speciāli Rīgai radījis mākslas darbu “Mazie ziemas prieki Rīgā”, par kuru saka: “Sniegavīra būve Bastejkalnā, piparkūku cepšana siltumā mājās, eglītes rotāšana ārā Bolderājā vai Mežaparkā un skaisti apsnigusi Vecrīgas ainava - šī gada Ziemassvētku apsveikums Rīgas iedzīvotājiem svin mazos ikdienas notikumus, kas rada svētku sajūtu, iepriecina un apzeltī mājsēdi, inflācijas un citu slapjdraņķu mākoņu maliņas.” Viņa darbs un tā elementi rotās teju 100 pašvaldības vides stendus, kā arī afišu stabus un stendus Rīgā.

Roberts Rūrāns ir pabeidzis Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas studijas. Viņa darbiem raksturīga viduslaiku mākslas ietekme, košas krāsas un asprātīgas kompozīcijas, kuras redzamas uz žurnālu vākiem, grāmatās, animācijās, reklāmu kampaņās, produktu dizainā un citur. Mākslinieks sadarbojies ar tādiem starptautiskiem uzņēmumiem kā The New York Times, Vogue, NATO, The Olympic Games, Coca-Cola, Apple, Hermès un citiem.

Gaismas parki un instalācijas līdz pat janvārim

Šī gada jaunums un pārsteigums rīdziniekiem būs pilsētas izgaismošana svētku rotā ar Edisona spuldzīšu virtenēm un vides objektiem kopumā 10 dažādos pilsētas parkos centrā un apkaimēs. Pakāpeniski līdz Ziemassvētkiem gaišums ar lampiņu virtenēm tiks ienests Neatkarības laukumā, Vērmanes dārzā un Viesturdārzā, kā arī Anniņmuižas parkā Imantā, Ēbelmuižas parkā Ziepniekkalnā, Bērzu birzī Pļavniekos, Kalna parkā Sarkandaugavā, kā arī Jaunatnes dārzā, Uzvaras parkā un Arkādija parkā Pārdaugavā.

Līdz ar pirmo sniegu Rīga gatava arī ziemas sportiskajām aktivitātēm. Kopš pagājušās nedēļas pašvaldība ierīkojusi slēpošanas trases Uzvaras parkā, Lucavsalā, Purvciemā pie Rīgas 84. vidusskolas, kā arī Mežaparkā. Slēpošanas iespējas ir arī Biķernieku mežā.

Jau kopš valsts svētkiem vairākās Rīgas apkaimēs ir iemirdzējušies citi gaismas objekti Mežaparka Lielajā estrādē, Ziemeļblāzmas parkā, Viesturdārzā, Mārupītes parkā, lidlaukā “Spilve” un citviet, kas rīdziniekus priecēs līdz pat janvāra sākumam. Vairākas gaismas instalācijas nedēļas nogalēs uz četrām dienām līdz Ziemassvētkiem iemirdzēsies arī Imantā, Dzegužkalnā, Āgenskalnā un Torņakalnā.

Gaismas dekori, virtenes un egles

Tāpat kā pērn, plānots, ka Rīgas svētku noformējumā pie apgaismes stabiem, uz tiltiem, ceļu pārvadiem, koku zaros, virs pilsētas ielām un citviet pilsētvidē kopumā vairāk nekā 180 adresēs līdz šīs nedēļas beigām jau pilnā apjomā iemirdzēsies elektriskie gaismas dekori un virtenes, par kuriem rūpējas pašvaldības aģentūra Rīgas Gaisma.

Jau ziņots, ka Rīgā sapostas egles Doma laukumā un Rātslaukumā, kā arī pie kultūras centriem, pilsētas laukumos, parkos un skvēros, kur kopumā izvietotas 22 egles. Pilsēta sagādājusi arī 16 egles, kuras atradīsies dažādās pilsētas apkaimēs, un par to rotāšanu rūpējas apkaimju biedrības un iedzīvotāji.

Svētkiem par godu radītā mākslas darba tematikā ilustrēta arī Rīgas pašvaldības tīmekļa vietne https://svetki.riga.lv/, kur pieejama svētku kultūras programma, gaismas objektu apkopojums, idejas mazajiem ziemas priekiem, kā arī ir iespēja nosūtīt digitālu svētku apsveikumu.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas