Zviedrijā atklās grupas ABBA muzeju


Nākamā gada pavasarī Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā tiks atklāts leģendārās popmūzikas grupas ABBA muzejs,vēsta Associated Press.


Kā stāsta grupas dalībnieks Bjerns Ulveuss muzejs būs viena daļa no "", kas veltīta Zviedrijas mūzikai. Muzeja ekspozīcijā tiks izvietotas grupas dalībnieku Annijas Frīdas Lingstādes, Bjerna Ulveusa, Bennija Andersona, Agnetas Feltskogas skatuves kostīmi, mūzikas instrumenti kā arī personīgās lietas.


Jāatgādina, ka no 2009. līdz 2011. gadam pa Eiropas valstīm ceļoja grupai veltīta izstāde, kura tika organizēta pēc filmas - mūzikla "Mamma Mia!" fantastiskajiem panākumiem.Tajā galvenā lomā uzticēta neatvairāmajai aktrisei Merilai Strīpai, citas lomas uzticētas Pīrsam Brosnanam, Kolinams Fērtam un Stellanam Skārsgārdam.


Mūziklā,iedvesmojoties no leģendārajām grupas ABBA dziesmām, radīts stāsts par ģimeni, kas mitinās uz kādas paradīzei līdzīgas Grieķijas salas. Taču ir kāds noslēpums. Savu kāzu priekšvakarā meitai ir jānoskaidro svarīgs jautājums – kurš no trim vīriešiem, kas pirms 20 gadiem apciemoja māti uz salas, ir viņas īstais tēvs.


Mūziklā ir dzirdamas 22 grupas ABBA dziesmas. To skaitā ir "Dancing Queen", "Chiquitita", "Super Trouper","The Winner Takes It All" un citas.


Izstādes organizatori visu laiku meklējuši muzejam piemērotas telpas, tagad tās ir atrastas un tiek iekārtotas.
Bjerns Ulveuss izteica cerību, ka visa grupa būs redzama kopā muzeja atklāšanā, bet tā noteikti vairs kopā nekoncertēs.


Popmūzikas grupa no Zviedrijas ABBA dibināta 1970. gada novembrī. Vārds "ABBA" ir akronīms, kas sastāv no visiem grupas dalībnieku vārdu pirmajiem burtiem. Šāds grupas nosaukums ir kopš 1973. gada. Grupas dalībnieki bija Annija Frīda Lingstāde, Bjerns Ulveuss, Bennijs Andersons, Agneta Feltskoga.


ABBA bija ļoti slavena visā pasaulē laikposmā no 1972. līdz 1982. gadam.


Grupa pārstāvēja Zviedriju 1974. gada Eirovīzijā ar savu hitu "Waterloo". Šī dziesma uzvarēja gan 1974. gada konkursā, gan 50 gadu Eirovīzijas jubilejas koncertā"Congratulations" - 50 gadu Eirovīzijas jubilejas koncerts.


Foto: Publicitātes


nra.lv

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas