Daugavpils teātra rudens viesizrādes RīgāNo septembra līdz oktobrim Daugavpils teātris piedāvās galvaspilsētas skatītājiem daudzveidīgu viesizrāžu programmu, kuras ietvaros varēs noskatīties gan mūziklu „Džeina Eira”, gan „Spēlmaņu nakts” žūrijas atzinīgi novērtētās izrādes „Jubileja ‘98” un „Kliedzēji”, kā arī provokatīvu, bet ārzemēs ievērību guvušu izrādi „Kailais karalis”.

Rudens viesizrādes Rīgā Daugavpils teātris atklās ar vienu no saviem populārākajiem iestudējumiem – mūziklu „Džeina Eira”, kurš notiks 18. septembrī pl. 19.00 VEF Kultūras pilī. Džeina Eira ir kļuvusi par sinonīmu spēcīgai personībai ar augstsirdīgu dabu, dzelžainu gribu un augstiem morāles principiem. Arī komponista Kima Breitburga un autora Karena Kavalerjana radītajā mūziklā skatītājiem būs iespēja izsekot līdzi šīs spēcīgās sievietes ceļam pretī mīlestībai. Iestudējumā piedalās gandrīz visa Daugavpils teātra trupa, kā arī pieaicināti solisti, tajā skaitā Baltkrievijas Valsts akadēmiskā muzikālā teātra solists Andrejs Kolosovs. Par mūzikla vokālo sniegumu rūpējās Latvijas Nacionālās operas soliste Ilona Bagele un kormeistars Jevgeņijs Ustinskovs. Mūzikls ir krievu valodā.

24. septembrī pl. 17.00 un 19.30, LKA Teātra mājā „Zirgu pasts”, notiks izrāde „Kliedzēji” (rež. V. Roziņš), kura pārstāvēta četrās „Spēlmaņu nakts 2019” nominācijās, tostarp „Gada mazās formas izrāde”. Iestudējuma pamatā ir Jāņa Klīdzēja romāns „Sniegi” (1963), kuru dramatizējusi Ludmila Roziņa. Izrāde vēsta par neparastu attiecību trijstūri starp neredzīgu meiteni Tāsīti, ar tuberkulozi sasirgušu zemnieku Eduku un muzikantu-klejotāju Ruduku. Teātra kritiķis Atis Rozentāls rakstījis: „Daugavpils teātra izrādei Kliedzēji piemīt īpaša virsskaņa – tā par dzīves pabērnu gaitām runā bez lieka patosa, trausli un emocionāli atklājot galveno varoņu likteņus.” Savukārt teātra kritiķe Edīte Tišheizere rakstījusi: „Redzēt ar dzirdi, klausīties ar acīm — tā ir šīs izrādes būtība.” Izrādes muzikālo noformējumu veidojis komponists Jēkabs Nīmanis. Ņemot vērā pieaugošo skatītāju pieprasījumu, izrādi „Kliedzēji” varēs noskatīties arī 29. oktobrī 17.00 un 19.30, bet šoreiz jau VEF Kultūras pilī.

Biļetes uz šīm viesizrādēm var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Savukārt 25. septembrī Ģertrūdes ielas teātrī varēs noskatīties izrādi „Jubileja ’98” (rež. P. Pļavniece), kas ir „Spēlmaņu nakts 2017” laureāte nominācijā „Gada mazās formas izrāde”. Izrādes pamatā ir dramaturģes Justīnes Kļavas luga, kuru krievu valodā tulkojis Oļegs Šapošņikovs. Izrādes darbība notiek 90. gadu Latvijā, kas valsts vēsturē iezīmējies kā pārmaiņām, apjukuma un pirmajiem kapitālisma labumiem pārpildīts laiks. Izrādē attēlotas Janas bērnības atmiņas un viņas mēģinājumi izprast, kāpēc vectētiņa Edvīna 60 gadu jubilejas svinības kļuva par pēdējo vakaru, kad visa ģimene bija savākusies kopā. „Jubileja ‘98” tika pārstāvēta sešās „Spēlmaņu nakts 2017” balvas nominācijās un saņēma trīs balvas: „Gada mazās formas izrāde”, „Gada sasniegums oriģināldramaturģijā” un „Gada aktrise otrā plāna lomā”. Izrāde notiks pl. 17.00 un 19.30.

Biļetes uz izrādi „Jubileja ‘98” pieejamas Ģertrūdes ielas teātra kasē un internetā https://biletes.git.lv.

Par neticamiem notikumiem kādā karalistē skatītāji varēs uzzināt, noskatoties izrādi „Kailais karalis” (rež. O. Šapošņikovs) 14. un 15. oktobrī pl.19.00 M. Čehova Rīgas Krievu teātrī. Izrāde ir vairāku starptautisku teātra festivālu dalībniece, kā arī skatītāju vērtējumā ieguva labākās izrādes titulu Starptautiskā jauniešu teātra foruma „M.@rt.kontakt–2019” (Balktrievija) ietvaros. Izrāde analizē mūsdienu pasaules politikas sāpīgās tēmas. Asi tiek izsmieta nacionālā vīzdegunība ar vienlaicīgu tieksmi pēc visa svešā, varas pārstāvju melīgums un liekulība, kuri demokrātijas aizsegā turpina attīstīties totalitārisma virzienā. Ar savu krāšņo formu un atkailināta ķermeņa klātbūtni izrāde apzināti atdarina mūsdienu masu kultūru, kura cenšas nospiest individualitāti un radīt pelēku masu, kas slīkst izklaidē un primitīvās vēlmēs. Izrāde ir krievu valodā.

Biļetes – „Biļešu servisa” kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas