Kredītu spilvens nebaltām dienāmInternets un televīzija ir piesātināti ar milzīgu daudzumu reklāmu par ātrajiem aizdevumiem jeb SMS kredītiem. Tas nozīmē tikai to, ka pieprasījums pēc šādiem pakalpojumiem nav mazinājies, bet gluži otrādi - tas aizvien turpina augt. Par spīti dažādajiem komentāriem, ātrie kredīti patiešām ir salīdzinoši izdevīgs veids, kā iegūt papildu līdzekļus, ja nav citu iespēju. Ja kādreiz cilvēkiem nācās aizņemties naudu no tuviniekiem, tad tagad vairs nav jāriskē ar attiecību sabojāšanu, jo paši varam plānot savas finanses.

Kāpēc izvēlēties ātro kredītu?

Ātrie kredīti mūsdienās aizstāj gan privātpersonas, gan bankas. Aizņemoties no draugiem vai ģimenes locekļiem, pastāv risks sabojāt attiecības ilgtermiņā, bet kādēļ gan to darīt, ja ir citi varianti?

Savukārt bankas neizsniedz kredītus tik mazā apjomā un termiņā, turklāt daudz stingrāk izvērtē, kam izsniegt aizdevumu. Iemesli, kādēļ izvēlēties ātro aizdevumu:

• Salīdzinoši ērta, ātra un vienkārša pieteikšanās;
• pirmais kredīts visbiežāk ir bez procentu maksas;
• pieteikties tam iespējams jebkurā laikā no jebkuras vietas Latvijā;
• pieteikumi tiek izskatīti salīdzinoši ātri;
• iespējams pagarināt atmaksas termiņu;
• adekvāti procentu maksājumi pie nosacījuma, ka kredīts tiek atmaksāts laikā.

Lai neiekļūtu parādnieku sarakstā un nekrātu milzīgus soda procentus, nauda vienmēr ir jāatdod laikā. Tādēļ pirms kredīta ņemšanas rūpīgi izvērtē tā nepieciešamību.

Kā saņemt aizdevumu?

Lai saņemtu ātro kredītu, nav nepieciešams iesniegt dokumentus, kā arī netiek uzstādīti citi specifiski nosacījumi. Lai saņemtu aizdevumu, Tev jābūt:

• vismaz 18 gadus vecam Latvijas pilsonim;
• pastāvīgiem ienākumiem (alga, stipendija, pensija);
• piekļuvei internetam, bankas kontam un mobilajam telefonam.

Lietotāju ērtībai daudzi kredītdevēji piedāvā iespēju naudu aizņemties pat 15 minūtēs gan darbadienās, gan brīvdienās. Turklāt nav jāiziet no mājām - atliek tikai reģistrēties izvēlētās kredītiestādes mājaslapā un aizpildīt pieteikuma anketu.

Neliela naudas summa - lielas iespējas

Ātrie kredīti pārsvarā ir nelieli naudas aizdevumi, kas palīdz neparedzētu izdevumu gadījumā iztikt līdz nākamajai algas dienai. Ātrie kredīti ir piemēroti īsam termiņam (līdz 30 dienām), bet tos var aizņemties arī uz ilgāku laiku - līdz pat 2 gadiem. Daudzi kreditori iesaka aizņemties naudu tieši uz 30 dienām, jo šie aizdevumi nav pārāk apjomīgi un ir iespējams tos atdod dienā, kad gaidāmi ienākumi.

Svarīgi!

Ja neatmaksāsi aizņēmumu laikā, pastāv iespēja tos pagarināt. Visbiežāk kredīta pagarināšanas maksa ir 10% - 25% no kredīta pamatsummas. Tas nozīmē, ka pagarinot, 100 eiro lielu aizņēmumu, pagarināšanas maksa būs no 10 līdz 25 eiro. Savukārt, ja nespēsi atmaksāt ne pamatsummu, ne pagarināšanas maksu, tad ir iespējams vēl kāds pakalpojums - kredītu apvienošana. Kā redzams, tie nav paši izdevīgākie varianti, tādēļ vienmēr tiek uzsvērts rīkoties apdomīgi pirms jebkādu finansiālu saistību uzņemšanās.

Aizņemies atbildīgi, lai nesabojātu savu kredītvēsturi!


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2019 Visas tiesības paturētas