Latvijas Nacionālā operā notiks starptautisks baleta koncerts “Lieliskais baleta gadsimts”Simtgades laiks ir kā robežlīnija, kas ļauj atskatīties uz mūsu Valsts un Latvijas baleta sasniegumiem. Svinot Latvijas simtgades svētkus, vēlamies godināt Latvijas baleta izcilākos horeogrāfus, kuri ir bijuši kā stūrakmeņi Latvijas baleta attīstības ceļā un veidojuši spilgtākās un spēcīgākās kvalitātes. Latvijas balets vienmēr ir uzturējis akadēmiskā baleta tradīcijas un vienlaikus bijis nenogurdināms jaunu ceļu meklējumos baleta mākslā. Latvijas baleta vecmeistaru ieguldījums Latvijas kultūras attīstībā ir novērtēts un izcilākās baleta personības ir ierakstītas Latvijas Kultūras kanonā.

Tādēļ koncertam esam izvēlejušies īpašu moto: “Es negribu iet prom no savām saknēm, tik smelties spēkus savai rītdienai”

Koncertā tiks izpildītas atjaunotas 20. gs Latvijas vecmeistaru horeogrāfijas un 21. gs baletmeistaru radītie oriģināldarbi. Tiks izdejotas Osvalda Lēmaņa, Helēnas Tangijevas - Birznieces, Jevgenija Čangas, Aleksandra Lemberga, Irēnas Strodes, Janīnas Pankrātes, Jura Kaprāļa, Tamāras Vītiņas, Valentīna Bļinova, Aivara Leimaņa, Litas Beiris, Regīnas Kaupužas, Olgas Žitluhinas, Elzas Leimanes, Milānas Komarovas, Antona Freimaņa horeogrāfijas.

Koncerts ir triju Baltijas valstu baletskolu un Latvijas Nacionālās operas un baleta kopdarbs. Vienā elpā horeogrāfijas izdejos Latvijas Nacionālā baleta izcilākie dejotāji, Rīgas Horeogrāfijas skolas, Tallinas baletskolas un Lietuvas Nacionālās M. Čurļoņa Mākslu skolas jaunie talāntīgie audzēkņi.

Biļetes var iegādāties LNO un “Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī internetā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2019 Visas tiesības paturētas