Pasaules pirmizrādi piedzīvojusi Grieķijas, Francijas un Latvijas kopražojuma filma “Rāmā upe”Pirmdien, 26. novembrī, Tallinas starptautiskā filmu festivāla Black Nights galvenajā konkursā pasaules pirmizrādi piedzīvojusi Grieķijas, Francijas un Latvijas kopražojuma spēlfilma “Rāma upe / Still River”, kas saņēmusi līdzfinansējumu Nacionālā Kino centra konkursā. Lielākā daļa filmas sižeta ir uzņemta Latvijā, arī daļa radošās komandas un apmēram 15 aktieri pārstāv Latviju.

Filma Rāma upe ir studijas Tasse Film (Latvija) kopražojums ar studijām Heretic (Grieķija) un Mezzanine Films (Francija). Latvijas pusi projektā pārstāv filmu studija Tasse Film, kuras kodolu veido producentes Alise Ģelze un Aija Bērziņa, un apjomīga radošā komanda – filmu māksliniece Laura Dišlere, kostīmu māksliniece Līga Krāsone, skaņu ieraksta režisors Ilvars Veģis un daudzi citi Latvijas kinoprofesionāļi. Otrā plāna lomās redzami aktieri Guna Zariņa, Ivars Puga, Kaspars Znotiņš, Indra Burkovska, Juris Bartkevičs, Kirils Boļševs, Lāsma Kugrēna, Gļebs Beikovs, Katrīne Pasternaka, Leonīds Lencs, Marks Šelutko, Oskars Morozovs, Juris Strenga, Regīna Razuma, Irina Jegorova.

Filmu Rāma upe veidojis grieķu režisors Angelos Frantzis, tas ir stāsts par precētu grieķu pāri – Petru un Annu, kas nesen pārcēlušies uz dzīvi kādā industriālā ziemeļu pilsētā. Viņu attiecībās ir iestājusies emocionāla krīze, bet, kad Anna paliek stāvoklī bez seksuālām attiecībām ar vīru, starp abiem mīlētājiem rodas nepārvarama plaisa.

Režisors Angelos Frantzis šobrīd ir viens no pasaulē pazīstamākajiem grieķu režisoriem, kas izceļas ar savu unikālo un sirreālo kino valodu; šī ir viņa piektā pilnmetrāžas filma. Grieķijas filmu kompānija Heretic šajā gadā saņēmusi Eurimages kopprodukcijas balvu par sasniegumiem starptautiskas sadarbības veicināšanā, un šī ir studijas pirmā pieredze sadarbībā ar Latviju. Filmas producents Konstantinos Kontovrakis, runājot par sadarbību, uzsvēra, ka “Latvijas ziemas ledainā un kinematogrāfiskā ainava ir sniegusi filmai unikālu atmosfēru, kuru nebūtu iespējams iegūt nevienā citā Eiropas valstī.”

Latvijā filma būs redzama 2019. gada pavasarī.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas