Režisores Ilonas Brūveres dokumentālajai filmai “Konstrukcijas” starptautiskā pirmizrāde Lielbritānijas kinofestivālāŠogad Starptautiskā Šefīldas dokumentālo filmu festivāla/ International Documentary Festival Sheffield oficiālajā programmā Rebellions, Sacelšanās, starptautisko pirmizrādi piedzīvos autores-režisores Ilonas Brūveres jaunākā filma "Konstrukcijas".

Festivāla veidotāji šajā kategorijā izvēlējušies filmas par personībām, kas ar personisku piemēru veido pasauli labāku, sociāli integrētu, radošu un cilvēcisku.  "Konstrukcijas" ir filma par dzejnieku Uldi Bērziņu, tā stāsta par dzejnieka ikdienu, izseko Bērziņu nama aktuālajiem dzīves notikumiem un attiecībām. Filmas nosaukumam  "Konstrukcijas" ir vairākas nozīmes. Tā ir atsauce uz dzejnieka Ulža Bērziņa valodas konstrukcijām un autores režisores konstruētais skatījums uz Bērziņu namu, kā arī dzejnieka attiecībām ar pasauli un valodu. Bērziņu nams ir arī dzejnieka meitas Unas un dēla Anša Ataola mājas, turpinot jaunu konstrukciju.

"Bērziņu nams ir demokrātiskas sabiedrības mikro modelis, katrs ģimenes loceklis savu dzīves telpu šeit iekārto atšķirīgi, un ikviens no Bērziņiem to plāno neatkarīgi.” saka režisore.

"Konstrukcijas" ir arī attiecību modeļi, kas veidojas filmas gaitā, un kuriem Ilona Brūvere seko ne tikai ar kameru, bet gan arī sarakstoties ar dzejnieku. Elektroniskais dialogs KONSTRUKCIJĀS izvēlēts kā filmas mākslinieciskā metode, atklājot mūsdienu steidzīgo, uz sevi vērsto un aizņemto pasauli. Filma sniedz unikālu audiovizuālo dokumentu, Ulža Bērziņa autora dzejas lasījumus no krājuma IDILLES.

Sakarā ar Covid 19 ārkārtas situāciju pasaulē, festivāls notiek arī tiešsaistē, kā iespēja noskatīties festivāla filmas un piedalīties diskusijās interneta vietnē.

Savukārt oktobrī vairākas filmas, kā KONSTRUKCIJAS, plānots izrādīt Šefīldas kinoteātros, ievērojot aktuālos ierobežojumus.

Starptautiskais Šefīldas dokumentālo filmu festivāls jau vairāk kā divdesmit gadus ir lielākais Starptautiskais Lielbritānijas dokumentālo filmu festivāls un viens no trim lielākajiem šīs kategorijas festivāliem pasaulē. Starptautiski nozīmīga platforma, kas sasniedz plašu skatītāju auditoriju, paverot jaunas iespējas filmu izplatīšanā un demonstrēšanā visā pasaulē. Lielbritānijas sabiedriskais medijs BBC nosaucis festivālu par vienu no vadošajām dokumentālā kino platformām Eiropā.

Šefīldas dokumentālo filmu festivālam šogad vērtēšanai tikai iesūtītas 2400 filmas, no kurām izrādīšanai izvēlētas 115

Par KONSTRUKCIJĀM, kas pārstāv Latviju nozīmīgajā kinoforumā, atlases komisija lēma vienbalsīgi, autore ar savu uzņemšanas grupu radījusi unikālu un oriģinālu dokumentālā kino piemēru, uzsver festivāla atlases komisijas pārstāve Agnese Vildenšteina/ Agnes Wildenstein.

Filmas autore Ilona Brūvere ir latviešu kino un televīzijas režisore, žurnāliste un dokumentālās spēles žanra aizsācēja Latvijā. Režisore vairākkārt nominēta kā Labākā dokumentālo pilnmetrāžas filmu režisore Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps, un balvu ieguvusi 2012. gadā par filmu Versija Vera. Filmas radošajā komandā ir arī kinooperatore un Lielā Kristapa laureāte Elīna Bandēna, Dāvids Smiltiņš un televīzijas operators Normunds Pavlovskis. Skaņu režisors: Mārcis Kreicmanis. Komponists: Goran Gora. Montāžas režisore: Ilona Brūvere. Producents: Kants Komunikācijas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas