Sabiedrībai atvērts jauns literatūras nozares vortālsLatvijas un latviešu literatūras vortāls literatura.lv ir virtuāls resurss, kas apvieno gan aktuālās ziņas, grāmatu jaunumus un informāciju par pasākumiem, gan apjomīgu literatūras darbinieku datubāzi. To veido LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieki un atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Jebkurš interesents var izmantot dažādas meklēšanas iespējas, lai atrastu sev nepieciešamo informāciju par latviešu literatūru, autoriem vai atsevišķiem darbiem, dzīves datiem un dzīves vietām, saņemtajiem apbalvojumiem, kā arī paraudzīties uz latviešu rakstniecību dažādu faktu, kultūrdzīves kontekstā un sakarībās. Vortālā ietilpst arī apjomīga Latvijas literatūras darbinieku un literāro darbu datubāze (no 16. gadsimta līdz mūsdienām). Ieskatam piedāvājam nupat “Dienas” gada balvai kultūrā 2017. gadā nominētās dzejnieces Annas Auziņas šķirkli literatura.lv datubāzē.

Vortāls balstīts LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieku agrāk veiktajos pētījumos un sagatavotajās datubāzēs. Šobrīd vortāls darbojas testa režīmā, tāpēc veidotāji aicina iesaistīties un līdzdarboties rakstnieku, dzejnieku, tulkotāju, atdzejotāju, literatūrkritiķu un citu personu profilu izveidē, datu precizēšanā un fotomateriāla piesaistē, rakstot vortāla redaktoriem uz e-pastu eliterature@lulfmi.lv.

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta publisko resursu labā prakse saistāma ar folkloras nozares digitālo krātuvi, kā arī sekmīgi īstenotajām sabiedrības iesaistes akcijām, to vidū Eduarda Veidenbauma dzejas ieskandēšanu interneta vietnē, folkloras materiālu pārrakstīšanu akcijā "Simtgades burtnieks" un "Valodas talka".

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2019 Visas tiesības paturētas