Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” devies uz prestižo Rūras triennāles festivālu VācijāNo 26. augusta līdz 14. septembrim Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” piedalās vienā no novatoriskākajiem starpžanru festivāliem pasaulē – Rūras triennālē. Uzvedums “Evolution”, kura pamatā izmantota Ģērģa Ligeti (György Ligeti) “Rekviēma” mūzika, festivālā izskanēs sešas reizes. Uzveduma pirmizrāde notiks 5. septembrī.

Rūras triennāle, kas jau 17. gadu notiek Vācijā, Bokumā, ik gadu pulcē slavenus režisorus, mūziķus, māksliniekus un laikmetīgā teātra pārstāvjus. Koris “Latvija” piedalās uzvedumā “Evolution”, kura centrā ir Ģērģa Ligeti dramatiskais “Rekviēms”. Iestudējuma režisors ir Kornels Mundruco (Kornél Mundruczó, Ungārija), viena no Eiropas režijas zvaigznēm, kurš 2008. gada Kannu kinofestivālā saņēma Starptautiskās kinokritiķu federācijas galveno balvu. Uzveduma scenogrāfe un kostīmu māksliniece ir Monika Pormale, bet pie diriģenta pults – amerikāņu diriģents Stīvens Slouns (Steven Sloane). Iestudējumā piedalās Bokumas simfoniskais orķestris, solistes Mit Jerē Sū (Mit Yeree Suh, soprāns) un Virpi Reisenena (Virpi Räisänen, mecosoprāns) un aktieri no teātra “Proton”.

Uzvedums “Evolution” veidots trīsdaļīgā formā – pagātnē notiek sadursme ar šausmām, tagadnē valda traumēts klusums, bet nākotnē mēs izjūtam pasauli, kurā mākslīgais intelekts vairs neatstāj nekādu iespēju atcerēties vai pieminēt pagātnes notikumus. Ungāru komponista Ģērģa Ligeti iespaidīgais, komplicētais un kontrastiem bagātais “Rekviēms” paspilgtina uzveduma dramaturģijas traģiskumu un vērienu.

Valsts Akadēmiskajam korim “Latvija” 2019. gada vasaras sezona noritējusi jaunu debiju un festivālu zīmē. Jūnijā koris aizvadīja debijas tūri Kanādā, augustā kopā ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu izskanējuši divi koncerti vienā no Vācijas prestižākajiem un senākajiem klasiskās mūzikas festivāliem Jaunbrandenburgā Mēklenburgas – Augšpomerānijas vasaras festivālā.

Kora starptautiskie braucieni turpināsies novembrī, kad ar Baltijas un Šveices kormūzikas programmu “Terra Choralis” korim gaidāma debija Cīrihes “Tonhalle Maag”, piedaloties arī Cīrihes latviešu korim “Balts” un korim “Zürcher Sing-Akademie”. Savukārt decembrī koris “Latvija” dosies koncerttūrē uz Spāniju, jau otro reizi uzstājoties Madrides Nacionālajā mūzikas auditorijā, kā arī debitējot Katalāņu mūzikas pilī, kas pieder pie pasaules slavenāko koncertzāļu saraksta un Saragosas auditorijā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas