«Zīmējumu teātra» izrāde «Dzejtaurenis» iegūst balvas teātra festivālā «aactWorldFest 2014»«Zīmējumu teātra» izrāde «Dzejtaurenis» ieguvusi piecas godalgas ASV starptautiskajā teātra festivālā «aactWorldFest 2014».

Režisora Vara Klausītāja izrāde, kas stāsta par to, ka bērniem pasaule ir lielāka, teātra festivālā ieguvusi balvas nominācijās «Labākais skaņdarbs», «Labākais mūzikas izpildītājs», «Labākā horeogrāfija», «Labākā režija» un «Labākais mākslinieciskais izpildījums».

Projektā, kurā piedalās mūsdienu dejas dejotāja un horeogrāfe Elīna Breice, profesionāls mūziķis un komponists Rihards Zaļupe uz skatuves ir dzīva saspēle starp dejotāju un mūziķi. Scenogrāfija ir veidota tā, ka uz skatuves kā tēli darbojas arī zīmējumi cilvēku augumā. Līdzīgi kā taureņa lidojums, skaņa un kustība uz skatuves ir tikai mirkli, un arī zīmējumi, kas tiek zīmēti ar ūdeni, uz īpašā papīra, pēc laiciņa izzūd. Kā iedvesma skatuves darbībai ir izmantoti Aivara Neibarta dzejoļi no krājuma “Taureņkaraļvalstība” .

Šogad festivāls pārsteidza ar dažādu žanru izrādēm, kuras pārsvarā uzstājās dzimtajā valodā, taču «Dzejtaurenis» izcēlās ar savu unikālo pasniegšanas veidu - deja, mūzika un zīmējumi, kas top izrādes laikā, izmantojot ūdeni un īpašas papīra loksnēs.

Starptautiskais teātra festivāls «aactWorldFest 2014» norisinājas no 16. līdz 21.jūnijam.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas