„Lielais Kristaps” ar filmām dodas uz Latvijas reģioniemOtrdien, 10. aprīlī, sāksies Latvijas Nacionālais kinofestivāls "Lielais Kristaps". Tā laikā visā Latvijā tiks izrādītas vairāk nekā 80 festivālam pieteiktās filmas, vēsta organizatori.

Rīgā par "Lielā Kristapa" mājvietu kļūs kinoteātris "Splendid Palace", Rīgas Kino muzejs, kur filmas varēs skatīties visu dienu, Latvijas Okupācijas muzejs, Latvijas Dabas muzejs un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs. Savukārt aprīlī un maijā "Lielais Kristaps" dosies uz vairāk nekā divdesmit pilsētām visā Latvijā. Festivāla laikā vairākos Latvijas reģionos īpaši plaši tiks izrādīta animācijas filmu programma, vairākās pilsētās demonstrēs arī "Lielā Kristapa" īsfilmu programmu, dokumentālās un spēlfilmas.

Bērnu programmā iekļautas tādas filmiņas kā "Zīļuks", drosmīgā filmiņa "Kā Brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu", "Es gribu redzēt rūķīšus", "Tīģeris", "Kā Lupatiņi mazgājas", "Burvīga diena", "Korrida" un "Joka pēc alfabēts".

Ar šīm un citām filmām "Lielais Kristaps" dosies uz

Īsfilmu programmā iekļautas tādas filmas kā "Logs" – mistiskais trilleris ar skaistiem meliem, "Gūtenmorgens un trešā acs", kā arī Ilzes Kungas melodramatiski ironiskā filma "Gaismas zīmes". Tāpat festivālā izrādīs tādas filmas kā "Aiz žoga", "Aptumsums", "Pielaikot" un animācijas filmiņas "Ursus" un "Norīt krupi".

Ar īsfilmām "Lielais Kristaps" viesosies uz Siguldu (9. aprīlis), Daugavpili (12. līdz 15. aprīlis), Jēkabpili (12. aprīlis), Tukumu (13. aprīlis), Saulkrastiem (15. aprīlis), Bausku (17. aprīlis), Tīnūžiem (20. aprīlis), Cēsīm (27. aprīlis) un Jumpravu (19. maijs).

Latvijas reģionos tiks izrādītas arī vairākas spēlfilmas un dokumentālās filmas. Atkārtoti varēs skatīt melni balto stāstu "Kolka Cool", filmu "Amaya", kurā varonis piedzīvo vēl nepieredzētas mīlestības, ilgošanās, prieka un šķiršanās izjūtas, "Seržanta Lapiņa atgriešanās" ar Andri Keišu galvenajā lomā, kā arī "Monsieur Tauriņš" - filmu par omulīgā un apsviedīgā Gunāra Tauriņa piedzīvojumiem Francijā.

Dokumentālo filmu programmā tiks izrādīta "Vai viegli...pēc 20 gadiem", kas ir stāsts par leģendārās Jura Podnieka filmas "Vai viegli būt jaunam?" varoņiem pēc 20 gadiem, filma "Vecmāmiņu koris", "Nākotne ir pagātnes tagadne", "Jaguāra kakts", "Pasaules skaņas", kā arī Ilonas Brūveres dokumentālā filma "Versija Vera", kas ir rīdzinieces, izcilās krievu tēlnieces Veras Muhinas portrets pēc viņas dienasgrāmatas fragmentiem.

Dokumentālās latviešu filmas aprīlī un maijā Lielais Kristaps vedīs uz Jēkabpili, Umugru, Viesīti, Cēsīm, Saulkrastiem, Jelgavu, Olaini, Inčukalnu, Jumpravu, Siguldu un Daugavpili.

Plašāka informācija par seansu laiki pieejami pilsētu kultūras namos un mājas lapā www.lielaiskristaps.org.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas