Zināmi pirmie “Fonofest 2012” māksliniekiPašmāju grupas Pērkons, Labvēlīgais Tips, Pienvedēja Piedzīvojumi, Astro’n’out, Sound Poets, Linga, Laime Pilnīga, Transleiteris kā arī viesi Deep Insight (Fi), Malcolm Lincoln (Ee), Beans On Toast (UK) un The Happy Endings (Au) ir pirmās grupas, kuras apstiprinājušas dalību 13. un 14.jūlijā notiekošajā Fonofest pie Cēsīm.

Fonofest Cēsu novada Uplandos norisināsies jau astoto gadu pēc kārtas, un arī šoreiz paplašinās savas robežas gan mākslinieciskā, gan teritoriālā ziņā. Īpaša uzmanība šogad tiks vērsta sportisko aktivitāšu virzienā, kas septiņu aizvadīto festivālu gaitā, nenoliedzami, ir kļuvušas par būtisku Fonofest atmosfēras sastāvdaļu.

Kā ierasts, sagaidāms, ka uz festivāla skatuvēm kopumā kāps aptuveni 50 apvienības no vairākām valstīm. Līdzīgi kā pagājušajā gadā, arī šoreiz festivālā būs Rock skatuve veltīta alternatīvajai mūzikai, par kuras sastāvu šogad gādās "Circle Pit Shows".

Biļetes iespējams iegādāties Biļešu Servisa kasēs, to cena pagaidām netiek paaugstināta un ir tikai 10 lati.

Ar nedalītu prieku un lepnumu varam paziņot, ka pirmo reizi Fonofest grupu sarakstu papildina leģendārā un skandalozā Latvijas apvienība - Pērkons, turklāt tās 30.jubilejas gadā. Pēc 1981.gada, kad Juris Kulakovs, pieaicinot pāris Menueta dalībniekus, dibināja grupu, Pērkons ļoti strauji iekaroja popularitāti, vēl aizvien tiekot asociētai ar tās darbības aizliegumu, izdemolētiem vilcienu vagoniem, spilgto grupas sastāvu un galvenokārt muzikālo mantojumu - dziesmām Slidotava, Gandrīz tautasdziesma, Balāde par gulbi un citām, ko jūlijā būs iespējams dzirdēt Fonofest.

Igauniju šogad pārstāvēs elektropopa grupa Malcolm Lincoln, kas 2010.gada maijā Universal Music paspārnē izdeva studijas albumu Loaded With Zoul un šogad laida klajā videoklipu singlam Bye. Grupa pastāvēšanas laikā no dueta ir attīstījusies līdz piecu cilvēku sastāvam un sola sniegt īpaši enerģisku uzstāšanos.

Jay McAllister, kurš plašāk pazīstams ar savu skatuves vārdu Beans On Toast, ir britu folk dziesminieks. 2009.gadā Beans On Toast izdeva dubultalbumu Standing On A Chair, ko producējis Bens Lovets no Mumford & Sons. Albuma tapšanā un iedziedāšanā piedalījies arī pagājušā gada Fonofest viesis Frank Turner, kura solo koncertu šonedēļ Beans On Toast atklās Vemblija stadionā.

Somijas grupa Deep Insight, kura pavisam nesen par sevi atgādināja ar koncertu Fonoklubā, pēc pārtraukuma atgriezīsies arī uz Fonofest skatuves, lai atrādītu jaunāko veikumu, kas dienas gaismu plāno ieraudzīt šīs vasaras sākumā.

Savukārt pirmo reizi Uplandos redzēsim īpašu priekšnesumu no latviešu daudzpusīgās un kvalitatīvās Ska grupas Labvēlīgais Tips, kura festivālu papildinās ar sev raksturīgo izklaidējoši pozitīvo noskaņu.

Fonofest ietvaros ļoti īpašu uzstāšanos piedzīvos plašu popularitāti Latvijā guvušais projekts Transleiteris, kuram tas būs atvadu turnejas noslēgums jeb pēdējais koncerts.

Vairāk grupas, to skaitā festivāla galvenie mākslinieki, vēl tiks izziņoti.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas