15.martā – pirmo reizi operetē “Jautrā atraitne” Anta JankovskaSvētdien, 1.martā kultūras pilī Ziemeļblāzma, skatītāju pārpildītā zālē, pirmizrādi piedzīvoja Franča Lehāra operete Jautrā Atraitne. Iestudējuma diriģents ir Guntars Bernāts, režisors – Jānis Kaijaks. 15.marta izrādē Hannas Glavarī lomā pirmo reizi iejutīsies Anta Jankovska.

Jau 110 gadus Franča Lehāra operete Jautrā atraitne skatītājus valdzinājusi visā pasaulē. Jautrās atraitnes iestudējumus Latvijas publika atceras no 1956., 1967., 1971., 1984. gada izrādēm latviešu un 1956., 1966., 1981. krievu valodā. Šobrīd Latvijas skatītāji ļoti atzinīgi vērtē jauno iestudējumu – kultūras pilī Ziemeļblāzma skatītāju zāles ir pilnas un 26.aprīlī Jautrā atraitne priecēs arī Liepājas publiku. Operetē ir gan mīlestības un labvēlības pilna gaisotne, gan labi pazīstama mūzika un deja. Tā ir arī iespēja ieraudzīt un iepazīt skatuves mākslas jomas, kuras skatītājs mazāk pārzina. Un iemīlēt. Pie šādas atziņas nonākusi soprāns Anta Jankovska, kura ar satraukumu gaida 15.martu, kad piedzīvos savu Jautrās atraitnes pirmizrādi. “Operete – tās ir alkas pēc līdzsvara! Operete nav virspusējs žanrs, bet kas saulains un šarmants, jo ikdienā. dzīvot traģiskā noskaņā ir grūti. Arī es vēlos dzīvot ar tādu vieglumu kā Hanna Glavarī, bet tad jāiegūst manas varones iekšējā vienkāršība, kas vienlaikus kaitina un apbur.”

Anta Jankovska ir mācījusies baletu un trīs gadus strādājusi par balerīnu Latvijas Nacionālajā operā, bet patlaban profesionāli pievērsusies dziedāšanai un dzīvo Itālijā. Tā ir viņas pirmā saskare ar operetes žanru, kas uzliek dubultu atbildību, jo Jautrā atraitne ir operetes žanra virsotne Franča Lehāra operetes Jautrā atraitne. režisors Jānis Kaijaks ir bijis Antas Jankovskas pedagogs un dziedātājai darba procesā bija viegli saprast režisora pieeju un iejusties radošajā komandā.

Operetes valdzinājumu kopā ar Antas Jankovskas atveidoto Hannu Glavarī varēsiet vērot 15.marta plkst.18.00 un 12.aprīļa plkst.18.00 izrādēs.

Operetes Jautrā atraitne iestudējumā piedalās Latvijā labi pazīstamas skatuves zvaigznes un spoži talantīgi solisti – Sonora Vaice vai Anta Jankovska (Itālija), Nauris Indzeris vai Ingus Pētersons, Jolanta Strikaite, Dainis Skutelis, Trīs Latvijas tenori – Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis, Miervaldis Jenčs, Inese Jasmane-Rūrāne, Inguna Švāne, Andris Lapiņš, Imants Erdmans, Jānis Kirmuška vai Zigurds Neimanis, koris, dejotāji un orķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā. Režisors Jānis Kaijaks, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, scenogrāfs Ivars Noviks, kostīmu māksliniece Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, mākslinieciskais konsultants – Jānis Kaijaks, diriģents-vecmeistars, producente --.Agija Ozoliņa-Kozlovska, Latvijas operetes fonda vadītāja.

Biļetes jau pieejamas Biļešu paradīzes kasēs. Atlaides kolektīviem, daudzbērnu ģimenēm uzrādot "3+ ģimenes karti", studentiem, skolēniem, pensionāriem.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas