23. janvārī mūzikla „Sniega karaliene” viesizrādes Valmieras drāmas teātrī

Pagājušā gada decembrī Muzikālais teātris ARS NOVA ar Jāņa Lūsēna un Ineses Zanderes mūziklu „Sniega karaliene” viesojās Jelgavā, Rīgā un Valmierā. Kopumā tika nospēlētas 13 izrādes, un sadarbībā ar Rīgas domi 13. decembrī Rīgas Kongresu namā tika nodrošināta labdarības izrāde maznodrošinātām ģimenēm un bērnu namu bērniem.
23. janvārī iestudējums „Sniega karaliene” viesosies Valmieras drāmas teātrī, piedāvājot mazajiem skatītājiem un ģimenēm divas izrādes - plkst. 14.oo un 18.30.
Jāņa Lūsēna un Ineses Zanderes jaunradītais mūzikls „Sniega karaliene” pēc H. K. Andersena pasakas motīviem aicina iepazīt muzikālās ziemas pasakas varoņu satraucošos piedzīvojumus. Pasakas galvenie varoņi ir Gerda un Kajs. Meitene un zēns ziemas vakarā sastop skaisti mirdzošu ļaunuma vilinājumu - Sniega karalienes varenību un valstību. Kajs ļaujas Sniega karalienes varai un dodas tai līdzi uz Ledus pili. Gerda apņemas zēnu uzmeklēt un dodas ceļā. Gerdas mīlestība un labā griba ir stiprāka par grūtajiem pārbaudījumiem un pārdzīvojumiem, mīlestība dod ticību meitenei turpināt ceļu. Gerdas apņēmība, ceļā sastaptie pasakas varoņi un vecmāmiņas vēlējumi palīdz Gerdai rast no jauna drosmi un nepadoties. Meitene pēdējiem spēkiem uzmeklē Kaju ziemeļu valstībā un ar savu sirds lūgšanu spēj atkausēt Kaju. Sniega karalienes greizā spoguļa lauska, kas sasaldēja Kaja sirdi, nespēj uzveikt mīlestību.
Izrādes režisore ir Inese Mičule, par tēlaino skatuves scenogrāfiju gādājusi scenogrāfe Ieva Kauliņa un video projekciju māksliniece Ineta Sipunova, kostīmos pasakas varoņus ietērpusi māksliniece Ieva Veita, kustības un dejas ir horeogrāfes Ingas Raudingas pārziņā.
Mūziklā lomas atveido:
Sniega karaliene - Kristīne Zadovska, Gerda - Ieva Sutugova, Kajs - Andris Ērglis, vecmāmiņa - Andžella Goba, Puķu burve - Ieva Akuratere, kovārnis, balodis - Zigfrīds Muktupāvels, princese, Ziemeļburve - Amber/Aija Vītoliņa/, Laupītāju meitene - Ance Krauze, Ziemeļbriedis - Uģis Roze, vārna, balodis - Baiba Neja, princis - Kārlis Freimanis, Garkājis – Andris Liseckis. Visās izrādēs muzikālo skanējumu nodrošina mūziķu orķestris Jāņa Lūsēna vadībā un, kā stāsta mūzikla autors – skanēs dažādi sitamie instrumenti, perkusijas, akordeons, ģitāras un taustiņistrumenti, uzburot pasakas īpaši tēlainu un ziemeļniecisku skanējumu.
Skatītājiem virs desmit cilvēku grupas – 10% atlaide. Biļetes pieejamas „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lvPar autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas