Eirovīzijas nacionālajai atlasei izvēlas 13 latviešu un 11 ārzemju autoru dziesmas


Vakar Latvijas Televīzijas rīkotajā preses konferencē tika atklātas 2013. gada Eirovīzijas Nacionālās atlases pusfināla 24 dziesmas, kas no šodienas sāk cīņu par ceļazīmi uz Zviedrijas pilsētā Malmē notiekošo starptautisko finālu.


13 dziesmas ir latviešu, bet 11 ārzemju autoru dziesmas-Give Me a Try- mūzika un teksts - Ingars Viļums (Latvija),
Tirpini- mūzika un teksts - Alise Ketnere (Fox Lima)(Latvija),
Hey Hey! - mūzika un teksts - Andris Kivičs (Latvija),
The One -mūzika - Jurijs Koškins (Yuri Koshkin), teksts - Evilena Protektore (Latvija),
Better than you - mūzika - Jurijs Koškins (Yuri Koshkin), teksts - Evilena Protektore (Latvija),
Here we go - mūzika - Ralfs Eilands, Arturas Burke, teksts - Ralfs Eilands, (Latvija, Lietuva),
Sad Trumpet - mūzika - Ralfs Eilands, Arturas Burke, teksts - Ralfs Eilands, (Latvija, Lietuva),
Now or never - mūzika un teksts - Aleksandrs Rjabčuns (Latvija),
Cold heart - mūzika - Jānis Miltiņš, teksts - Ieva Sutugova (Latvija),
Love Responder - mūzika un teksts - Edgars Viļums (Latvija),
Never let me go - mūzika un teksts - Jānis Polis (Latvija),
Love - mūzika - Mārcis Rēdmanis, Lauris Busulis, teksts - Mārcis Rēdmanis (Latvija)
I am who I am - mūzika un teksts - Marta Ritova (Latvija)
Here I am - mūzika - Patrik Ohlund, teksts - Madelene Hamberg (Zviedrija),
I Need a Hero - mūzika - Johnny Andersson (Johnny Sanchez), Michael James Down , teksts - Marcus Fernell, Beatrice Eriksson (Zviedrija, Anglija),
Fool in Love - Jonas Gladnikoff, Camilla Gottschalck, Christina Schilling, teksts - Liza Petersen (Zviedrija, Dānija),
When You Are With Me - mūzika un teksts - Schillebeeckx Raph, Verresen Karen, RF Smith Bruce (Beļģija, Zviedrija),
Higher and Higher- mūzika un teksts - Christof Straub (Austrija),
One - mūzika - Johnny Andersson, Hitmanic, Michael James Down, teksts - Hanif Sabzevari Hitmanic (Zviedrija),
Let the night belong to the lovers - mūzika un teksts - Erik Anjou (Zviedrija),
Joey - mūzika - Eric Anjou, Peter Svensson, teksts - Peter Svensson, Eric Anjou (Zviedrija),
Phoenix Fly - mūzika - Mathias Kallenberger, Andréas Berlin, Filip Lindfors, Anton Malmberg Hård af Segerstad , teksts - Mathias Kallenberger, Andréas Berlin, Filip Lindfors, Anton Malmberg Hård af Segerstad (Zviedrija),
Good Woman - mūzika un teksts - Dominic Okolue (Dominion man) (Nigērija)
Upside down - mūzika - Filip Lindfors, Bertel Österberg, Kristoffer Eriksson, teksts - Filip Lindfors, Bertel Österberg, Kristoffer Eriksson (Zviedrija)


Jaunais Eirovīzijas Nacionālās atlases nosaukums ir "Dziesma 2013". Tā autors - zīmolvedības speciālists Lauris Osis, kurš preses konferences laikā atzīmēja, ka jaunais nosaukums ir kā nākamais solis Eirovīzijas Nacionālās atlases attīstībā: "Nosaukums ir gana ietilpīgs. Tas ir kā tituls, par ko vērts cīnīties".


Preses konferencē tika publiskots LTV izveidotās žūrijas sastāvs. Šogad dziesmas vērtēja: mūziķi Ģirts Lūsis, Kārlis Auzāns, dziedātāji Vineta Elksne, Aija Vītoliņa, Valters Frīdenbergs, Igaunijas pārstāvis Otto Leplands, Lielbritānijas pārstāvis Adams Kleins, režisore Aija Strazdiņa.


Savu vērtējumu par iesniegtajām dziesmām pauda žūrijas pārstāvis, mūziķis Kārlis Auzāns: "Klišejas vairs nav modē. Manuprāt, prasīgās Eiropas publikas atsaucību var izpelnīties tikai tādas dziesmas, kas ir oriģinālas un interesantas. Labā ziņa ir tā, ka vismaz trīs dziesmas tādas varētu būt".


Kā žurnālistiem pastāstīja Eirovīzijas projekta producente Zita Kaminska, katru gadu galvenā koncentrēšanās bijusi uz Latvijas pārstāvju iekļūšanu Eirovīzijas konkursa finālā, bet šogad nolemts mainīt akcentus. Tādējādi Latvijas Televīzijas 1.kanāls iegūs koncertu sēriju. Tāpat šogad Eirovīzijas komandai pievienosies pasākumu režisors, savukārt pasākumā vairs nebūs redzama vakarkleitā tērpta vakara vadītāja.


Šogad Eirovīzijas nacionālās atlases rīkotāji "aicinās mūziķus netaisīt teātri uz skatuves", bet gan piedomāt par dziesmu un raudzīties, lai izpildītājs rod kontaktu ar publiku.


"Tas nebija vienkāršs lēmums - apsvērām iespēju ieturēt pauzi un šogad Eirovīzijā nepiedalīties. Tomēr, izpētot dalības labās un sliktās puses, sapratām, ka par konkursu ir interese, turklāt tā ir pieaugoša. Arī mūziķiem tā ir iespēja startēt starptautiskā arēnā," sacīja LTV 1.kanāla direktore Baiba Šmite.


jau ziņots,ka par Eirovīzijas nacionālo atlasi šogad bija liela interese - tai iesniegtas 122 dziesmas, kas ir pēdējo piecu gadu rekords.


Viņa piebilda, ka dziesmu izpildītāji tiks paziņoti līdz 14.janvārim, un pagaidām lielākajai daļai ārzemju autoru iesniegto dziesmu un arī vairākām latviešu autoru kompozīcijām izpildītāji vēl neesot zināmi.


Nacionālās atlases pusfinālā ir iekļuvusi Ingara Viļuma dziesma "Give Me a Try", beļģu un zviedru autoru kopdarbs "When You Are With Me", Alises Ketneres jeb "Fox Lima" kompozīcija "Tirpini", zviedru autoru kompozīcija "Here I Am", zviedru un angļu kopdarbs "I Need a Hero", zviedru un dāņu kopdarbs "Fool in Love", Andra Kiviča sarakstītā dziesma "Hey Hey!", "Pieneņu vīna" dalībnieku" - Jurija Koškina un Evilenas Protektores dziesmas "The One" un "Better Than You", divi Ralfa Eilanda un lietuviešu mūziķa Artura Burkes kopdarbi - "Here We Go" un "Sad Trumpet", Aleksandra Rjabčuna kompozīcija "Now or Never", Jāņa Miltiņa un Ievas Sutugovas veikums "Cold Heart", Latvijā dzīvojošā nigēriešu autora Dominika Okolue jeb "Dominion Man" kompozīcija "Good Woman", austriešu autora dziesma "Higher and Higher".


Tāpat par iekļūšanu nacionālās atlases finālā sacentīsies vairāku zviedru autoru kopdarbs "One", Edgara Viļuma dziesma "Love Responder", Jāņa Poļa kompozīcija "Never Let Me Go", zviedru autoru kompozīcijas "Let the Night Belong to the Lovers", "Joey", "Phoenix Fly", Mārča Rēdmaņa un Laura Busuļa dziesma "Love", Martas Ritovas kompozīcija "I Am who I Am" un zviedru autoru sarakstītā dziesma "Upside Down".


No ārzemju autoriem vislielākā interese par Latvijas Eirovīzijas nacionālo atlasi bijusi zviedriem, jo, kā aģentūrai LETA pastāstīja Kaminska, Eirovīzijas konkurss notiks Zviedrijā, turklāt Zviedrija ir popmūzikas karaļvalsts. "Šis konkurss sniedz platformu tādiem ārzemju izpildītājiem, kam savas valsts nacionālajā atlasē lielās konkurences dēļ nebūtu iespējams iekļūt. Turklāt katrs autors konkursam varēja iesniegt tikai divas dziesmas. Ja šāda nosacījuma nebūtu, konkursam būtu iesniegts vairāk ārzemju autoru darbu," stāstīja Eirovīzijas projekta producente.


Viņa pastāstīja, ka latviešu valodā konkursam iesniegtas aptuveni desmit dziesmas un tās galvenokārt bijušas šlāgertipa kompozīcijas, turklāt - ne tās veiksmīgākās. Savukārt Eirovīzijas nacionālās atlases pusfinālā stilistiski dominēs balādes un deju mūzika. Kā žurnālistiem norādīja Eirovīzijas nacionālās atlases žūrijas pārstāvis Kārlis Auzāns, žūrija visas dziesmas vērtēja anonīmi, nezinot izpildītājus, un galvenokārt tika akcentēta dziesmas kvalitāte.


Mēs esam gatavi izaicināt mūziķus, lai viņi pieceļ kājās Eiropu, šodien, raksturojot Eirovīzijas nacionālās atlases konkursa "Dziesma 2013" koncepciju, žurnālistiem preses konferencē pastāstīja zīmolvedības speciālists un Eirovīzijas nacionālās atlases nosaukuma autors Lauris Osis.


Tālab šogad nacionālās atlases projekta devīze ir "Piecel kājās Eiropu!", bet nacionālās atlases nosaukums ir "Dziesma 2013", kas ir kā rosinājums sacerēt 2013.gada dziesmu. Turklāt, ja Latvijas kultūras dzīvē centrālais pasākums ir Dziesmusvētki, tad popkultūras dzīvē tā varētu būt Eirovīzija, bilda Osis.


Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālās atlases pusfinālu koncerti notiks 8.februārī un 9.februārī koncertzālē "Palladium", klātesot skatītājiem, un būs redzami tiešraidē LTV 1.kanālā. Savukārt nacionālās atlases fināls notiks 16.februārī Ventspils teātra namā "Jūras vārti".


"Gribas paaugstināt konkursa līmeni, kā tas ir izdevies Igaunijā un Islandē. Ja nesanāks šogad, izdosies nākamgad," bilda Kaminska.


Savukārt 2013.gada Eirovīzijas dziesmu konkursa starptautiskais fināls notiks Zviedrijas pilsētā Malmē. Pusfināli paredzēti 14.maijā un 16.maijā, bet fināls notiks 18.maijā.


Turpmākais darbs ar pusfināla dziesmu izpildītājiem risināsies katram konkursantam individuāli. Pusfinālu dziesmu izpildītāji tiks publiskoti tuvāko nedēļu laikā, bet ne vēlāk kā līdz 14.janvārim.


Pusfinālu koncerti norisināsies 8. un 9.februārī koncertzālē "Palladium", klātesot skatītājiem, un būs redzami tiešraidē LTV1. Biļetes drīzumā būs pieejamas tirdzniecībā.


Nacionālās atlases fināls notiks 16.februārī Ventspils teātra namā "Jūras vārti".


Eirovīzijas dziesmu konkursa Nacionālo atlasi Latvijas Televīzija arī šogad organizē sadarbībā ar ilggadējiem sadarbības partneriem - Ventspils pilsētu un Ventspils attīstības aģentūru, - kuri jau trīspadsmito gadu sniedz neatsveramu atbalstu Starptautiskā dziesmu konkursa rīkošanā, kas ir tik nozīmīgs Latvijas mūziķiem un visai sabiedrībai.


2013.gada Eirovīzijas dziesmu konkursa Starptautiskais fināls notiks Zviedrijas pilsētā Malmē. Pusfināli ir paredzēti 14. un 16.maijā, bet fināls - 18.maijā.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas