Aicina piedalīties akcijā “Zemes stunda 2012”

Šobrīd resursi uz Zemes tiek tērēti ātrāk nekā ekosistēmas spēj tos piegādāt un mēs jau dzīvojam tā, it kā mums būtu 1,5 planētas Zeme. Akcija Zemes stunda, kas notiks 31.martā, ir kā steidzams atgādinājums tam, cik ļoti ir nepieciešama ātra un praktiska rīcība, lai situāciju uzlabotu.


Kūstoši ledāji, mežu izciršana, sausums un bads ir tikai dažas no problēmām, kas apdraud gan ekosistēmas, gan sabiedrības dažādās pasaules vietās. Šādām globālām problēmām ir nepieciešami arī globāli risinājumi. 2012.gadā, lielākā vides aizsardzības akcija pasaulē "Zemes stunda", aizsākot kampaņu "Es izdarīšu - ja tu izdarīsi", cenšas iedvesmot cilvēkus visā pasaulē būt videi draudzīgiem ikvienā ikdienas darbībā.


"Zemes stunda ir labs veids, kā pievērst cilvēku uzmanību šai planētai, ļaujot saprast, ka katra darbība ir svarīga, ka ikviens var panākt pozitīvas izmaiņas, un, ka rīkojoties kopā šīs darbības var patiesi ietekmēt mūsu nākotni," norāda Pasaules Dabas Fonda direktors Jānis Rozītis.


Šogad pirmo reizi Zemes stunda tiks novērota no kosmosa. Starptautiskajā Kosmosa stacijā kosmonauts un Zemes stundas vēstnieks Andre Kuipers iemūžinās, kā 31.martā visā pasaulē tiks izslēgtas daļa gaismas, lai simboliski apliecinātu savu vēlmi būt videi draudzīgiem.


Šogad, ar digitālo mediju starpniecību, Zemes stunda vēlas savienot cilvēkus, aicinot apņemties kādu videi draudzīgu rīcību ko praktizēt ikdienā. "Es izdarīšu - ja Tu izdarīsi" ir kā vienkāršs "derību līgums" starp divām pusēm - no vienas indivīdi, organizācijas un uzņēmumi ar saviem solījumiem un izaicinājumiem un no otras - viņu draugi, ģimenes un klienti ar brīvu izvēli kaut ko mainīt ikdienā, pieņemot šos izaicinājumus. Apņemšanās, uzdrīkstēšanās, izaicinājumi - tie var būt dažādi un tiem nav jābūt sarežģītiem - vairāk pārvietoties, ejot kājām vai braucot ar divriteni, izvēloties energoefektīvākus risinājumus, šķirojot atkritumus vai samazinot papīra patēriņu - tās ir tikai dažas no iespējām.


Visā pasaulē izaicinājumus jau ir pieņēmuši uzņēmumi, organizācijas, sabiedrībā populāri cilvēki. Dalību Zemes stundā jau apstiprinājušas 115 pasaules valstis, akcijā piedalīsies starptautiskie uzņēmumi Coca-Cola, IKEA, The Body Shop, Hilton hotels un citi, organizācijas, piemēram, UNESCO, Greenpeace. Zemes stundā apgaismojums izdzisīs tādiem pasaulē nozīmīgiem objektiem kā Brandenburgas vārtiem Berlīnē, Eifeļa tornim Parīzē, Pizas tornim Itālijā, Taimskvēram Ņujorkā, Operas namam Sidnejā un daudziem citiem. Par vieniem no Zemes stundas vēstniekiem ir kļuvuši arī Victoria’s Secret supermodele Miranda Kerra un indiešu kriketa leģenda Sačins Tendulkars. Latvijā Zemes stundā aktīvi iesaistīties vai atbalstīt jau apņēmušies vairāki uzņēmumi un organizācijas, t.sk. SEB Banka, Nordea banka, RTU Studentu padome, portāls draugiem.lv, TV3, Star FM, citylight.lv ielu apgaismojuma sistēma un citi. Uzņēmumi, pašvaldības, organizācijas, aktīvistu grupas un citi interesenti par savām aktivitātēm Zemes stundai var ziņot, rakstot Pasaules Dabas Fondam uz e-pastu info@pdf.lv.


Zemes stunda pirmo reizi notika 2007.gadā Sidnejā. Piecu gadu laikā tā ir kļuvusi par pasaulē lielāko vides aizsardzībai veltīto akciju, kas apvieno 1,8 miljardus cilvēku 135 valstīs un teritorijās visos 7 kontinentos, akcijai pievienojusies 5251 pasaules pilsēta. Latvijā pagājušajā gadā Zemes stundā piedalījās 38 pašvaldības, kas savās teritorijās izdzēsa nozīmīgāko objektu ārējos apgaismojumus un daudzviet rīkoja kopīgus Zemes stundas pasākumus, aicinot iedzīvotājus būt atbildīgiem pret vidi arī ikdienā. Akciju atbalstīja un tajā iesaistījās LR Saeima, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, Vides ministrs un arī bijušais Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers, akcijā piedalījās daudzi Latvijas uzņēmumi un organizācijas visā valstī.


Avots: nra.lv


 


 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas