Aicina uz vasaras saulgriežu svētku ielīgošanu Brīvdabas muzejā


Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina piedalīties muzeja ielīgošanas pasākumos 15. un 16. jūnijā no plkst. 12:00 līdz 16:00.


Brīvdabas muzejs aicina sākt gatavoties Jāņu svētīšanai jau laikus. Šogad muzejā divas dienas būs iespēja kopā ar seno tradīciju un prasmju speciālistiem praktiski veikt dažādus Jāņiem piederīgus darbus un rituālus.


Sestdiena, 15.jūnijs


Lībiešu sētā folkloras kopano Rīgas rādīs krustabas un pādes dīdīšanu. Vasaras saulgriežu gaidīšanas darbi un rituāli – gadskārtu riti.


Kurzemes zemnieka sētābrīvdabas teātru izrādes Rūdolfa Blaumaņa jubilejas gadā. 13:00 Krimūnu tautas nama amatierteātra „Skats” izrāde NO SALDENĀS PUDELES. Režisore Anita Riekstiņa. plkst. 15:00 „LAI LĪGOJAM, LAI SVINAM...!” Latvijas Kultūras koledžas Studentu teātris. Dziesmu spēle no „Skroderdienām Silmačos”. Režisore Edīte Neimane.


Pie Mērsraga smēdesANNAS LIEPAS kosmētikas darbnīca. Mūsdienīgi veselības un skaistumkopšanas padomi gatavojoties Vasaras saulgriežu svinībām.


Hernhūtiešu saiešanas namā „GŪTENMORGENS UN JĀŅI” un citas Elīnas Eihmanes īsfilmas.


Svētdiena, 16.jūnijs


Pklst.10:00 Usmas baznīcā Dievkalpojums.


Vidzemes sētā Mālpils folkloras kopa MĀLIS un tās vadītājs Andris Kapusts mācīs līgotņu dziesmas. Vasaras saulgriežu tradīciju apgūšana – ugunskura kuršana un pūdeles taisīšana, vainagu darināšana un ēdienu gatavošana.


Kurzemes zemnieka sētā folkloras draugu kopa SKANDINIEKI rādīs uzvedums „Jāņu ielīgošana”.


Mauru sētas pagalmā zāļu sieva un zintniece no Ventspils Līga Reitere. Lai iemācītos vīt savu visskaistāko vainagu, līdzi jāņem arī savus ziedus. Spēka zāļu skolas ābece – zāļu sievas padomi.


Priedes krogā„Latviskā kultūras mantojuma tūrismā” zīmes ieguvēja Ilze Briede. Jāņu svētku „vēderprieki”– raušu un pīrāgu cepšana, siera siešana, alus un kvasa darīšana.


Pie Mērsraga smēdesANNAS LIEPAS kosmētikas darbnīca. Mūsdienīgi veselības un skaistumkopšanas padomi gatavojoties Vasaras saulgriežu laikam.


Hernhūtiešu saiešanas namā „GŪTENMORGENS UN JĀŅI” un citu Elīnas Eihmanes īsfilmas.


Šais svētku dienās muzejā līdzi darbosies arī mūsu amatnieki – kalējs Vilnis Mērsraga smēdē, audējas Ilze Cēlājos un Edīte Boļos, seno spēļu spēlmanis Aldonis Kurzemes zemnieka sētā, pinēja Inta pie Vidzemes sētas pirtiņas, rokdarbniece Baiba un pastalu darinātājs Tālivaldis pie Vidzemes sētas kūtiņas, pinējs Juris Ābolu sētā, keramiķi Leontīns Vidzemes ceplī un Gunārs Latgales podnieka sētā, tāsinieks Pēteris Latgales zemnieka sētā, kokamatnieks un žogu pinējs Ivars Namelī.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas