Apbalvoti “Kilograms kultūras 2014” laureātiSestdien elegantā ceremonijā tika sumināti Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio kopīgi veidotās gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2014” uzvarētāji – pērnā gada spilgtākie kultūras notikumi, kurus skatītāji balsojumā novērtējuši visaugstāk.

Svinīgajā pasākumā tika pasniegtas kilogramu smagas, zeltītas atsvara statuetes septiņās kategorijās: “Mūzika”, “Kino”, “Teātris”, “Vizuālā māksla”, “Literatūra un grāmatniecība”, “Gada notikums” un “Gada pārsteigums”, kā arī žūrijas speciālbalva. Balvas pretendentus gada garumā ir izvirzījusi žūrija, kuras sastāvā ir Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) kultūras žurnālisti, bet uzvarētājus noteicis skatītāju balsojums.

Kategorijā „Teātris” skatītāji visvairāk balsojuši par režisora Dmitrija Petrenko iestudējumu “Visas viņas grāmatas” Dailes teātrī. Lugas autore Justīne Kļava. Par pagājušā gada labāko muzikālo notikumu atzīts nodibinājuma “Rīga 2014” veidotais pasākums – koncerts “Dzimuši Rīgā” Latvijas Nacionālās operas skvērā. “Vizuālās mākslas” kategorijā vispopulārākā bijusi Pirmā pasaules kara simtgadei veltītā izstāde “1914” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls”. Tās rīkotājs – nodibinājums “Rīgas 2014”.

“Literatūras un grāmatniecības” kategorijā uzvarējusi prozaiķe, dramaturģe un dzejniece Inga Ābele ar romānu “Klūgu mūks” (apgāds “Dienas Grāmata”). “Kino” kategorijā skatītāji visaugstāk novērtējuši režisora Jura Kursieša spēlfilmu “Modris”, kura tapusi studijā “Red Dot Media”.

Par aizvadītā “Gada notikumu” kļuvusi nodibinājuma “Rīga 2014” organizētā “8. Pasaules koru olimpiāde”, savukārt kategorijā “Gada pārsteigums” skatītāji visvairāk nobalsoja par biedrības “Sansusī” rīkoto Kamermūzikas festivālu “Sansusī”, kurš norisinājās brīvdienu mājās “Susēja”.

Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) kultūras žurnālisti īpašo žūrijas speciālbalvu piešķīra “Rīga 2014” Eiropas kultūras galvaspilsētas gada projektam "Stūra māja. Lieta nr.1914/2014", akcentējot tā nozīmību, kā arī izceļot projekta spēju turpināties, iespaidot sabiedrisko domu un rosināt daudz diskusiju gan par pašu projektu, gan vēstures posmu, kuru tas iemieso.

“Kilograms kultūras 2014” laureātus ar īpašām balvām sveica Latvijas Republikas Kultūras ministrija, dāvājot iespējas “Vizuālās mākslas” un “Rakstniecības” kategoriju uzvarētājiem strādāt radošajās rezidencēs Parīzē un Slovēnijā. Savukārt “Teātris” un “Kino” kategoriju laureātiem, pateicoties “Air Baltic” atbalstam, piešķirta iespēja doties uz Venēcijas kinofestivālu, kā arī Aviņjonas teātra festivālu. Latvijas Radio kategorijas “Mūzika” laureātam piešķīra iespēju izmantot 30 ieraksta stundas LR 1. studijā. Kategorijas “Gada pārsteigums” uzvarētājam tika dāvātas pārsteidzošas vakariņas “Trīs pavāru restorānā – Tam labam būs augt!”, bet “Gada notikums” laureāti ieguva iespēju doties lidojumā ar gaisa balonu.

Gada balva kultūrā “Kilograms kultūras” izceļ Latvijas kultūras jomas spēcīgāko notikumu esenci gada griezumā un popularizē izcilāko Latvijas kultūras profesionāļu sasniegumus, par tiem informējot plašu sabiedrību. Šo apbalvojumu 2011.gadā izveidoja raidījuma “100g kultūras” veidotāji – žurnālisti, kuri ir eksperti dažādās kultūras nozarēs. Šis ir pirmais gads, kad šo apbalvojumu LTV un LR veido kopīgi, ar mērķi to izveidot kā nacionālas nozīmes balvu kultūrā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas