Aptauja: Latvijas iedzīvotāji visvairāk iecienījuši komēdijasPar iecienītāko televīzijas filmu žanru Latvijas iedzīvotāji atzīst komēdijas, liecina telekomunikāciju operatora IZZI aptauja. Savukārt par otru skatītāko žanru kļuvušas drāmas un romantiskas filmas. Kopā aptaujā piedalījās gandrīz 70 000 respondentu.

Par komēdiju žanru kopā nobalsoja vairāk nekā 27 000 cilvēku jeb 41% respondentu. Jāteic, ka tas vairāk pie sirds iet stiprajam dzimumam, proti, komēdijas kā iecienītākais žanrs ir 47% vīriešu pretēji 37% sieviešu. Savukārt romantiskas filmas, drāmas un melodrāmas vairāk iecienījis tieši daiļais dzimums. 33% respondenšu atzinušas, ka vislabprātāk skatās tieši šo žanru. Jāuzsver, ka vīriešu piekrišana šim žanram ir stipri pieticīgāka - tikai 5% stiprā dzimuma vislabprātāk skatās romantiskas filmas. Kopā par romantiskās filmām balsoja 23% aptaujas dalībnieku.

"Latvijas iedzīvotāji vislabprātāk skatās dzīvespriecīgas un jautras filmas, kas palīdz atslēgties no darba ritma un ļauj kaut uz mirkli aizmirst ikdienas problēmas," skaidro IZZI valdes locekle Sandra Kraujiņa. "Turklāt, kā atklāja aptaujas dati, tad, iespējams, daļai mūsu daiļā dzimuma pārstāvju ikdienā trūkst romantikas un savas alkas pēc tās cenšas viņas veldzēt, skatoties romantiskas filmas. Tādēļ aicinu visus vīriešus sagādāt skaistus mirkļus sievietēm ik dienas, ne tikai reizi gadā, 8.martā."

Analizējot datus, atklājās, ka komēdijas kā skatītākās filmas ir vecumā no 18 līdz 39 gadiem, bet jo vecāks cilvēks kļūst, jo mazāk saistošs ir šis žanrs. Proti, sasniedzot 40 gadu vecumu, respondenti kā iecienītāko filmu žanru norādījuši romantiskas filmas un drāmas (skatītākais žanrs vecumā no 40 līdz 50+ gadiem), un, jo vecāks cilvēks kļūst, jo vairāk alkst pēc romantikas. Ja vecuma grupā no 40 - 44 gadiem romantiskas filmas vislabprātāk skatās 30% respondentu, tad vecumā 50+ tās pirmajā vietā ierindo jau 46% skatītāju.

Trešajā vietā Latvijas iedzīvotāji ierindojuši trillerus un detektīvfilmas. Par to nobalsoja 16% respondentu jeb 20% vīriešu un 13% sieviešu. Savukārt kā ceturtais iecienītākais žanrs atzītas šausmu filmas (10% respondentu), kas ir praktiski vienlīdz atzīts gan stiprā (11%), gan daiļā dzimuma (9%) vidū. Tas liecina, ka asākas izjūtas ikdienā pietrūkst teju 26% Latvijas iedzīvotāju.

Savukārt seksuāla rakstura filmas kā visiecienītākās atzinuši 5% aptaujas dalībnieku. Interesanti, šo kā skatītāko filmu žanru atzinuši 11% vīriešu un tikai 2% sieviešu.

Vēl 5% respondentu atzinuši, ka labprātāk skatās cita žanra filmas vai neskatās nemaz.

Kopā aptaujā piedalījās vairāk nekā 68 000 respondentu vecumā no 18 gadiem.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas