Diriģents Sigvards Kļava koncertē Amsterdamas Concertgebouw zālē


Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava atgriezies no Nīderlandes, kur ar panākumiem 25. februārī sniedza koncertu prestižajā Amsterdamas Concertgebouw zālē kopā ar Nīderlandes Radio kori.


Koncertā Sigvarda Kļavas vadībā izskanēja nīderlandiešu klasiķa Alfonsa Dīpenbroka (Diepenbrock) opuss Missa in die festo tenora solo, ērģelēm un dubultam vīru korim. Pirms 120 gadiem tapušais skaņdarbs Nīderlandē nebija skanējis 60 gadu, un tā atskaņojums saņēma pozitīvu mūzikas kritiķu vērtējumu.


Frics van der Vā (Frits van der Vaa) recenzijā laikrakstam De Volkskrant mesas atskaņojumu nodēvējis par milzīgu vēsturisku notikumu, kā arī raksturojis kora sniegumu: “Lielā ekspresija un caurspīdīgums tika sasniegts, pateicoties latviešu diriģenta Sigvarda Kļavas meistarībai; viņš ir viens no labākajiem šī laika diriģentiem.”


Savukārt, Tiemo Vinds (Thiemo Windt) izdevumā Telegraaf koncertu nodēvējis par augstākā līmeņa notikumu, kā arī izcēlis Sigvarda Kļavas veikumu kora skanējuma veidošanā.


Koncerta videoierakstu aprīlī pārraidīs Nīderlandes televīzijā, kā arī par godu Alfonsa Dīpenbroka 150. dzimšanas dienai plānots izdot to kompaktdiskā.


Sigvards Kļava ir viens no Latvijas ievērojamākajiem diriģentiem, kopš 1992. gada Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs. Viņš ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) asociētais profesors, Rīgas Doma kora skolas diriģēšanas pasniedzējs, kā arī starptautisku žūriju eksperts. Kā viesdiriģents sadarbojas ar Eiropas profesionālajiem koriem, muzikāli un idejiski aktīvi darbojas amatierkoru laukā – savulaik vadījis vairākus izcilus korus, ir Dziesmu svētku virsdiriģents, kā arī bijis šo svētku mākslinieciskās koncepcijas autors.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas