Ar baroka mūzikas koncertu noslēgsies koncertcikls „Iededz gaismu”Koncertcikls „Iededz gaismu” noslēgsies ar igauņu mūziķu „Duo Floridante” izveidoto programmu „Smalkjūtīgais baroks” 10. janvārī plkst. 18.00 Promenade hotel Hika zālē.

Koncertā skanēs 150 gadu garumā tapušie baroka laika skaņdarbi. Turklāt tie tiks atskaņoti uz autentiskiem mūzikas instrumentiem tiorbas un baroka vijoles.

Koncerta programmā iekļauti galvenokārt agrīnā itāļu baroka laika komponistu mūzika. Tas ir laiks, kad tika sacerētas pašas pirmās sonātes vijolei. Tā kā jaunais mūzikas stils pieprasīja arī jaunu instrumentālo skanējumu, tad tika radīts instruments, ko sauc "tiorba". Lautas grupai piederīgais instruments bija aktuāls visā baroka laika posmā, taču atšķirībā no vijoles, baroka beigu posmā tas „izgāja” no modes. Lai parādītu kā šis mūzikas stils attīstījās 150 gadu garumā, mūziķi programmā iekļāvuši arī velīnā baroka komponistu Baha un Kuperēna kompozīcijas.

Igauņu baroka ansamblis „Floridante” ir  dibināts pēc baroka vijolnieka Mēles Orgses iniciatīvas Tallinā 2014. gada sākumā. Muzikālā apvienība ātri ieguva ievērojamu vietu uz Igaunijas klasiskās mūzikas skatuves. Sastāvs ir elastīgs, piedāvājot klausītājiem programmas no dueta līdz kvinteta sastāviem. Hendeļa konkursā Londonā ansamblis ieguvis 2. godalgu un saņēmis skatītāju simpātiju balvu.

Biļetes pieejamas Biļešu Paradīze tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas iepriekšpārdošanā ir EUR 10, skolēniem, studentiem, pensionāriem – EUR 7. Bērniem līdz 7 gadu vecumam pieaugušā pavadībā, neaizņemot atsevišķu sēdvietu – ieeja par brīvu.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas