Atklās vides mākslas objektus „Raiņa un Aspazijas mīlas vēstules”Pirmdien, 24. augustā, plkst. 12.00 skvērā pie Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra tiks atklāti jauni vides mākslas objekti „Raiņa un Aspazijas mīlas vēstules”.

Pasākumā piedalīsies Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane, Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite, kā arī SIA „IBIO Union” mākslinieces Laura Bistrakova, Laine Uzulēna un Iveta Heinacka.

Līdztekus amatpersonu un darbu autoru uzrunām atklāšanas pasākumā dzeju lasīs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Brūveris, bet Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra solistu Evijas Martinsones un Viestura Jansona, kā arī pianista Mārtiņa Zilberta izpildījumā skanēs operu ārijas ar Raiņa un Aspazijas vārdiem.

Seši vides mākslas objekti „Raiņa un Aspazijas mīlas vēstules” pilsētas kanāla zaļajā zonā starp Raiņa un Aspazijas bulvāriem būs aplūkojami Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejas pasākumu ietvaros no 20. augusta līdz 22. septembrim. Vietas izvēle nav nejauša, jo abi bulvāri atrodas viens otram līdzās, bet nekad „nesatiekas”.

Autores vides mākslas objektus ir veidojušas kā Raiņa un Aspazijas siluetus, izmantojot vēsturiskus foto attēlus un abu dzejnieku oriģinālos vēstuļu rokrakstus, kas izvietoti uz siluetiem.

Vides mākslas objekti „Raiņa un Aspazijas mīlas vēstules” ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (RD IKSD) veltījums Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gadā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas