Rīgas kamerkoris “Ave Sol” Ziemassvētkos piedāvā divas koncertprogrammas


Jau tradicionāli koncertorganizācija „Ave Sol” Ziemassvētkos rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā apmeklēt vairākus bezmaksas koncertus, kurus šogad veido Rīgas kamerkoris „Ave Sol” un tā galvenais diriģents Andris Veismanis, sadarbojoties ar izciliem mūzikas interpretiem. Šajos Ziemassvētkos piedāvājam divas programmas, kas izskanēs trīs koncertos.


Pirmā no tām - Johana Sebastiana Baha ZIEMASSVĒTKU ORATORIJA, kura skanēs 22. decembrī plkst. 16.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Koncertā piedalās Rīgas kamerkoris „Ave Sol”, Vidzemes kamerorķestris, solisti Evija Martinsone (soprāns), Laura Grecka (mecosoprāns), Mati Turi (tenors, Igaunija) un Kalvis Kalniņš (bass). Diriģents Andris Veismanis.


Johana Sebastiāna Baha ZIEMASSVĒTKU ORATORIJA ir viena no neatņemamām Zemassvētku laika „sastāvdaļām”, jeb tradīcijām. Ziemassvētku oratoriju J.S.Bahs komponēja 1734. gadā Ziemassvētku svinībām Leipcigā, bez šīs mūzikas tās nu vairs nav iedomājamas. Oratorijas pamatā ir mūžsenais Bībeles stāsts par Jēzus dzimšanu, ko risina rečitatīvi, savukārt izjūtas atklātas ārijās un korāļos.


Aicinām arī koncertiem ZIEMASSVĒTKU NOSKAŅA 24. decembrī plkst. 15.00 un 25. decembrī plkst. 14.00 Lielajā ģildē. Koncertprogramma veidota sadarbībā ar komponistu Jāni Lūsēnu, kurš radījis programmā iekļauto skaņdarbu aranžējumus. Koncertā skanēs komponistu Imanta Kalniņa un Jāņa Lūsēna melodijas, kā arī Latvijā un pasaulē populāras un iemīļotas Ziemassvētku dziesmas.


Kopā ar kori muzicēs solisti Kristīne Zadovska, Zigfrīds Muktupāvels un Uģis Roze, zvanu ansamblis "Primus" Kristapa Karpa vadībā, soloģitārists Aivars Gudrais un basģitārists Jānis Lūsēns juniors.


Ieeja visos koncertos ar bezmaksas ielūgumiem, kas no 9. decembra darba dienās no 10.00 līdz 18.00 saņemami TIKAI Rīgas Kongresu nama „Biļešu paradīzes” kasē.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas