Atklāta fotogrāfa Aļņa Stakles izstāde


No 6. decembra Laikmetīgās mākslas centra ofisa galerijā skatāma fotogrāfa Aļņa Stakles personālizstāde "Vienkāršs stāsts".


"Mana izstāde ir balstīta aptuveni desmit gadus senā īslaicīgā autobiogrāfiskā notikumā, kad manās rokās nejauši nonāca man svešu cilvēku ģimenes arhīvs ar lūgumu no īpašnieces – sadedzināt to," stāsta fotogrāfs Alnis Stakle. "Īpašniece bija nolēmusi iznīcināt visas fotogrāfiskās liecības par savu ģimenes dzīvi pēc vīra nāves. Es saglabāju dažas ģimenes albuma lapas ar daļēji izgrieztām un izplēstām fotogrāfijām kā liecību priekšstatam par fotogrāfijas un realitātes saiknēm, ciešanu projicēšanu uz attēliem, melanholisko fotogrāfijā un pēc-traumas atgūšanās neiespējamību. Šīs dažas albuma lapas man kalpoja kā iedvesmas avots, lai izstādē diskutētu fotogrāfijas un melanholijas saiknes. Izstādē būs apskatāmi jauni darbi, kas tapuši no atrastām fotogrāfijām, maniem tekstiem un objektiem."


13. decembrī izstādes "Vienkāršs stāsts" ietvaros notiks diskusija „Fotogrāfija un melanholija".


Diskusijā piedalīsies fotogrāfs, filozofs Kārlis Vērpe, psihologs un fotogrāfs Ivars Austers, mākslas zinātniece, kuratore Ieva Astahovska un LMC direktore, mākslas zinātniece, kuratore Solvita Krese.
Alnis Stakle, talantīgi, mērķtiecīgi un neatlaidīgi darbojoties, apmēram piecpadsmit gadu laikā kļuvis par vienu no ietekmīgākajiem Latvijas vidējās paaudzes fotomāksliniekiem.


Kopš 1998. gada Stakle piedalījies grupu izstādēs un rīkojis personālizstādes Latvijā un citur. Ieguvis Latvijas Gada balvu fotogrāfijā autorfotogrāfijas kategorijā (2006) un pirmo vietu Sony World Photography Awards arhitektūras fotogrāfijas kategorijā (2011). Stakles darbi publicēti "Shots" (UK/USA), "Eyemazing" (NL), "Foto Kvartāls" (LV), "Studija" (LV), "Photography Now" (DE), utt. Vadījis fotogrāfijas un vizuālās kultūras meistardarbnīcas Anglijā, Krievijā, Lietuvā, Slovākijā un Latvijā.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas