Esplanādē tiks atklāta Trušu karaliste un Ziemassvētku tirdziņš


Sākoties Adventa laikam, Rīgā Esplanādes parkā jau tradicionāli sācis darboties Ziemassvētku tirdziņš, kur šogad pirmo reizi visus mazos un lielos iepriecina arī Trušu karaliste, kas izveidota ar labdarības organizācijas "Zilais krusts" gādību. Jau sestdien, 8.decembrī plkst. 17.00 tiks atklāta svētku skatuve ar Ziemassvētku vecīti, Rūķu meiteni, klaunu Viko un evaņģēlisko kristiešu draudzes "Zilā Krusta" kora priekšnesumiem.


Trušu karaliste ir neliela pilsētiņa ar greznām mājām, pilīm, šķūnīšiem, tiltiņiem un pat savu baznīcu. Taču atšķirībā no parastām pilsētām, to apdzīvo 46 truši. Mazie pūkainie karalistes iemītnieki priecēs Esplanādes Ziemassvētku tirdziņa apmeklētājus līdz pat nākošā gada janvāra vidum.


Evaņģēlisko kristiešu draudze, labdarības organizācija "Zilais krusts" ir izveidojusi rehabilitācijas centru Lēdmanē un papildus šim projektam rehabilitācijas centra vīri veic daudz citus lielus un labus darbus - atbalsta trūkumā nonākušas ģimenes, atjauno ēkas, un tagad plāno celt arī jaunu dievnamu. "Ja tikai cilvēki grib, kopā var paveikt lielas lietas" - stāsta labdarības organizācijas "Zilais Krusts" dibinātājs, mācītājs Kārlis Dreimanis.


Esplanādes Ziemassvētku tirdziņā šogad var ne tikai atrast un iegādāties svētkiem un ikdienai domātas lietas, bet arī lieliski atpūsties. Ar Rīgas domes atbalstu īpašu svētku noskaņu nedēļas nogalēs radīs Ziemassvētku vecītis un daudzveidīga kultūras programma. Uz svētku skatuves uzstāsies Rūķu meitene, Pepija Garzeķe un citi pasaku tēli, Studija Nots, Laimes ota, popgrupas Mio un Podziņas, grupa Sonus, folkloras kopa Skandinieki, burvju triku meistari, mūzikas grupas un studijas. Jauno gadu sagaidīsim kopā ar DJ apvienību Sunset. Tāpat bērnus priecēs autodroms, karuseļi un citas atrakcijas, kas darbosies katru dienu. Esplanādes lielo svētku egli rīdziniekiem un pilsētas viesiem dāvā SIA "Rīgas meži".


Savukārt pašā Ziemassvētku tirdziņā jau ierasti var iegādāties svētku dāvanas un suvenīrus, ko veidojuši Latvijas mākslinieki un amatnieki. Tāpat varēs nogaršot un nopirkt mežrozīšu sīrupu, Pūres ābolus, kūpinājumus, Latvijas vīnus, medus produktus, īpašās Helldiv zaļās un melnās tējas no Ceilonas, siltas cepures, un citas skaistas lietas. Esplanādes Ziemassvētku tirdziņa galvenie organizatori ir SIA "Noderīgas lietas", kuru galvenais mērķis ir padarīt ziemas un svētku laiku priecīgāku un gaišāku.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas