Pie t/c “Origo” būs apskatāma Bruno Birmaņa fotoizstāde


Piektdien, 19.aprīlī pie tirdzniecības centra „Origo” tiks atklāta Bruno Birmaņa fotoizstāde, kas veidota projekta „BALLET.BEYOND” ietvaros.


Sadarbībā ar Baltijas Baleta festivālu īpaša BALLET.BEYOND izlase BALETS.LAIKAM tiks eksponēta pilsētvidē – 450 m2 plašajā brīvdabas galerijā pie t/c „Origo”. Šīs ekspozīcijas iezīme ir divu līmeņu kompozīcija. Ārējais līmenis – garāmgājējiem redzamie darbi – ir lielformāta krāsaini attēli, savukārt, savukārt iekšējos stendos izvietotas melnbaltas dokumentāla rakstura fotogrāfijas, kas divu ekspozīcijas mēnešu laikā ik nedēļu 150 tūkstošiem cilvēku tiešā vārda nozīmē pavērs baleta kulišu priekškaru.


„Izstāde pie t/c „Origo” norisināsies paralēli ar projekta oriģināldarbu izstādi Galerijā PUTTI. Zīmīga ir abu ekspozīciju atšķirīgā kompozīcija, formāts un saturs veido sasvstarpēji papildinošu stāstu, kura esence ir pazīstamajā latīņu izteicienā „..per aspera ad astra” jeb „...caur ērkšķiem uz zvaigznēm”. Atlasītie kadri no vairāk kā 500 attēlu kolekcijas gan lielformātā, gan standarta izmēra attēlos ir atklāsmes pilni un vēsta par radošuma ikdienu, smago darbu un acīm slēpto skaistumu,” stāsta projekta autors Bruno Birmanis.


Fotoprojekts tapis LNO baleta izrāžu laikā, sezonas garumā. Šī ir viena no nedaudzajām šāda veida kolekcijām pasaulē, kas skaidrojams gan ar fotografēšanas sarežģīto tehnisko, gan teātra specifiku. Tādēļ izstādes kļūst jo vairāk nozīmīgas un apskatīšanas vērtas.


„Pavisam drīz – 22.aprīlī – ar tradicionālo festivāla atklāšanu t/c "Origo" aizsāksies baleta svētki divu nedēļu garumā – Starptautiskais Baltijas baleta festivāls. Esam priecīgi, ka jau šajā nedēļā varēsim iedvest Stacijas laukumā baleta garu, pateicoties Bruno Birmaņa izstādei. Tāpat ielūdzu ikvienu rīdzinieku 25. aprīlī 12.00 un 16.00 pie t/c „Origo” apmeklēt „Theatre de la Tete Noire” (Sarānas pilsēta, Francija) interaktīvo atrakciju „Krēsli”,” aicina tirdzniecības centra „Origo” vadītājs Aleksandrs Ņemirovskis.


Lielformāta brīvdabas izstāde visa gada garumā Stacijas laukumā pie t/c “Origo” piedāvā dažādas foto izstādes, kas ir aplūkojamas bez maksas visu diennakti. Nakts laikā izgaismotā 450 kvadrātmetrus plašā brīvdabas foto galerija ir vienīgais šāda veida objekts Rīgā.


Foto: Publicitātes foto

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas