“Baltijas pērle” tiks atklāta ar dižo kinomūziku


Šodien sākas biļešu iepriekšpārdošana uz festivāla "Baltijas pērle" svinīgo atklāšanu, kas notiks 14.septembrī Latvijas Nacionālajā operā. Šis notikums kalpos kā uvertīra kinosvētku 20 gadu jubilejai.


Nav nepieciešamības skaidrot, ko Nino Rotas vārds nozīmē režisoriem F.Fellini, F.F. Kopolam, L.Viskonti un visam pasaules kinematogrāfam. Viņa filmām komponētā mūzika novērtēta ar daudzām augstākajām kino godalgām, arī "Oskara" balvām, kļuvusi leģendāra un tiek pamatoti atzīta par kinovēsturē nepārspētu fenomenu. Viņš prata "ietērpt filmu" krāšņa skanējuma drānās, izveidojot koptēlu, kas niansēti atbilda filmas veidotāju radošajai iecerei.


Slavenais diriģents Marčello Rota, Nino Rotas radinieks, godinot komponista 100 gadu jubileju, ir iestudējis valdzinošu kinomūzikas programmu "Veltījums", kas izpelnījusies atzinību prestižās Eiropas koncertzālēs un opernamos.


14.septembrī Latvijas Nacionālajā operā notiks grandiozs Galā koncerts, kurā uzstāsies pasaulslavenais itāļu kvartets "Le Divas" un Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Marčello Rotas vadībā. Dižo mūziku papildinās kadri no pasaules kino zelta fonda: "Krusttēvs", "Saldā dzīve", "Roko un viņa brāļi", "Romeo un Džuljeta", "8 ½", "Amarkords", "Ceļš", "Gepards" un citām filmām.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas