Jūlija sākumā Latvijā koncertēs divi augstas klases kori no Amerikas un Austrālijas


Pirmajā jūlija nedēļā Rīgas Svētā Pētera baznīcā un Rīgas Domā bezmaksas koncertus sniegs divi augstas klases kori no Amerikas un Austrālijas, informēja koru preses pārstāve Latvijā Zane Laimiņa.


Svētdien, 1. jūlijā Rīgas Domā pulksten 12.00 un pirmdien, 2.jūlijā pulksten 19.00 Rīgas Svētā Pētera baznīcā ar dažādu tautu komponistu melodijām uzstāsies profesionālais jauktais koris "Chicago Master Singers" no ASV. Savukārt, ceturtdien, 5.jūlijā pulksten 19.00 Rīgas Svētā Pētera baznīcā, būs Austrālijas Trīsvienības koledžas jauktā kora ("The Choir of Trinity College") koncerts.


Koru repertuārā ir anglikāņu baznīcas tradīcijās ieturēti dažādu tautu komponistu skaņdarbi. Latvija tajā pārstāvēta ar Ērika Ešenvalda aranžēto "Amazing Grace" un Pētera Vaska 1991.gadā komponēto "" – skaņdarbiem, kas dažādu koru izpildījumā skanējuši virknē zināmu koncertzāļu visā pasaulē. Ieeja abos koncertos Sv. Pētera baznīcā ir bez maksas.


"Amazing Grace" ir stāsts par cilvēka atgriešanos pie Dieva. Tās teksta autors Džons Ņūtons ilgus gadus bija vergu tirgotājs, bet tad pievērsās ticībai un kļuva par verdzības atcelšanas cīnītāju. Skaņdarba aranžējumu komponēju 2004. gadā, bet tikai 2006. gadā tas piedzīvoja pirmatskaņojumu kora "Kamēr…" izpildījumā un pēc tam strauji nokļuva arī citu koru repertuāros visā pasaulē.


"Priecājos, ka šo dziesmu savu koncerttūru programmās iekļāvuši abi šie kori un mēros tik tālu ceļu, lai priecētu ar skaistām melodijām arī klausītājus Latvijā," stāsta komponists Ēriks Ešenvalds.


Austrālijas Trīsvienības koledžas jauktais kora repertuārā ir gan renesanses laika, gan mūsdienu skaņdarbi. Koncertā varēs dzirdēt tādu komponistu kā Johana Sebastiana Baha, Orlando Gibonsa, Fēliksa Mendelsona, Tomasa Morlija, Džozefa Tvista melodijas, kā arī Latviešu komponista Ērika Ešenvalda aranžēto "Amazing Grace". Ikdienā koris uzstājas Koledžas kapelā, kā arī dodas neskaitāmās koncertturnejās visā pasaulē, saņemot sajūsminātas atsauksmes no jomas speciālistiem, kritiķiem un klausītājiem. Kora koncertos publika iesaistās priekšnesumā un noslēdz to ar ilgām ovācijām. Virkne zināmu mūzikas personību par Austrālijas Trīsvienības koledžas kori teikuši atzinīgus vārdus.


Čikāgas jauktais koris "Chicago Master Singers" izveidots 1979. gadā un līdz šai dienai piedzīvojis ievērojamu attīstību un ieguvis popularitāti visā pasaulē. Pašlaik korī ir 140 dalībnieku. No 1989. gada kora muzikālais vadītājs ir Alans Hīteringtons (Alan Heatherington). Koncertā Rīgā koris priecēs klausītājus ar Baltijas valstu, Krievijas un ASV komponistu radītām un aranžētām dziesmām. Skanēs Pētera Vaska "Pater Noster", Ē.Ešenvalda aranžētā "Amazing Grace", kā arī P.Čaikovska, S.Rahmaņinova, P.Česnokova u.c. autoru skaņdarbi.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas