Bauskas pils šovakar aicina uz Ziemassvētku balli Livonijā


Šodien, 28. decembrī, plkst. 18 Bauskas pils muzejā notiks 15.gadsimta beigu un 16.gadsimta sākumas Ziemassvētku tradīcijās ieturēta balle dāmām un kungiem.


Kā pavēstīja Bauskas pils muzeja pārstāvji, lai piedalītos ballē apmeklētājiem līdzi jāņem sejas maska, ērtas dejošanas kurpes, sauja riekstu vai žāvētu augļu un labs garastāvoklis.


Šī būs izklaidējoši izglītojoša balle ar dejām, mūziku, atpūšanās pauzēm un stāstu par Melngalvju brālības Ziemassvētku svinēšanas tradīcijām, kas ilga vairāku nedēļu garumā.


Vēsturiski Ziemassvētku laikā Melngalvju brālībai bija aptuveni seši dažādi tematiskie vakari. Ceremonija sākās piektdienā, kurai seko Svētās Lūcijas diena, šajā dienā rīkoja alus degustāciju, lai noskaidrotu labāko alu, kuru pasniegt nākamajā svinību vakarā. Uz šo degustāciju ielūdza Melngalvju brāļus, pilsētas domi un dažus īpašus viesus. Katrā tematiskajā vakarā bija noteikts, ko drīkstēja likt galdā. Pirmajā vakarā vispirms pasniedza kaltētas siļķes, storu ikrus, žāvētu lasi, ceptus ābolus un ap vienpadsmitiem vakarā - pasākuma noslēgumā - ceptas siļķu galvas.


28. decembra balle bija tematisko pasākumu kulminācijas punkts, kurā Melngalvju brāļi personīgi, iepriekšējā dienā, ielūdza neprecētās dāmas ar viņu mātēm, kuras uzraudzīja, lai viss norit tikumīgi. Balles laikā būs stāsts par katru no šiem tematiskajiem vakariem.


Ja tirgotājiem izdosies savlaicīgi piegādāt ingvera saknes, tad pasākuma viesi varēs nodegustēt ingvera konfektes un nobaudīt Reinas vīnu.


Ballē vietu skaits ierobežots.


Biļetes var iegādāties Bauskas pils kasē un rezervēt pa tālruni 63923793, 63922280 vai e- pastu bauska.pils@e-apollo.lv. Rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30 min pirms pasākuma. Biļetes cena 2,00 Ls. Stundu pirms balles un pēc pasākuma darbosies pils kafejnīca.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas