Dejas izrādes “No zobena saule lēca” mūziķu sastāvam pievienojas Aiga Sprindža


Valsts svētku laikā 16. un 17.novembrī Ķīpsalas hallē būs atkal skatāma unikālā un vērienīgā dejas izrāde „No zobena saule lēca”. Izrādes mūziķu sastāvam pievienosies etnomuzikoloģe Aiga Sprindža, kura nule atgriezusies no mācībām Ferenca Lista Mūzikas akadēmijāBudapeštā.


Aija Sprindža ir viena no spēcīgākajām jaunās paaudzes etnomūziķēm, kura profesionāli savas zināšanas apgūst Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kā arī studējusi Ferenca Lista Mūzikas akadēmijā Budapeštā. Viņa ir vienīgā cimbaliste Latvijā.


„Vokāli Aigai Sprindžai tuva ir ornamentālā mūzika. Klausītāji viņas balsī saklausa meditatīvo noskaņu, tāpēc pieaicinājām dziedātāju papildināt spēcīgo etnomūziķu izpildījumu ar tieši viņai raksturīgo dziedājumu, kas noteikti bagātinās ne tikai izrādes muzikālo noskaņu, bet arī ļaus plašai skatītāju publikai iepazīt jaunu profesionālu entomūzikas balsi, ” teic bungu un dūdu grupas ”Auļi” līderis Kaspars Bārbals.


Dejas izrāde „No zobena saule lēca” jau tikusi uzvesta 2010.gada novembrī, taču aizvien esošā lielā skatītāju interese, kā arī kritiķu un mediju pozitīvās atsauksmes, sekmējušas atkārtotu izrādes uzvešanu šī gada novembrī. Uzvedums ir unikāls ne tikai vērienīgā dalībnieku skaita (gandrīz 1000 dejotāji un mūziķi), bet arī vēstījuma un formas dēļ. Tajā mītisks stāsts par seno baltu dzīvi atspoguļots dejā, rituālos, mūzikā un scenogrāfiskos simbolos. Izrādes veidotāji radījuši būtisku kultūras vērtību, kas atspoguļo tautas zināšanu bagātību un dzīves gudrību. Izrādes paustais stāsts ļauj iepazīt seno latviešu dzīves gājumu, ikdienu, būtiskāko notikumu (dzimšanas, kāzu) ritus. Tā ir par laiku, kad cīņa par izdzīvošanu bija neatņemama dzīves sastāvdaļa. Izrāde ir par cilvēka likteni – spēju to pieņemt.


Uzvedumu veido komanda: režisors – Uģis Brikmanis, horeogrāfs – Agris Daņiļevičs, mūzika – bungu un dūdu grupa „Auļi”, muzikālā vadītāja – Ilze Grunte, Kaspars Bārbals. Tērpu autores – Evija Dāboliņa un Kristīne Korečko. Uzvedumā piedalīsies 25 dažādu paaudžu Latvijas deju kolektīvi, etnomūziķi – Zane Šmite, Ivars Cinkuss, Kristīne Ādmine, Lauma Bērza un koris „Gaudeamus”.


Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas no Ls 4,50. Informācija par biļešu rezervēšanu, grupu atlaidēm un pieteikumiem pa tālr.: 27077797 vai e-pastu: biletes@nozobena.lv.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas