Centrāltirgū notiks Ziemassvētku pasākumi bērniem un pieaugušajiem


No 20. līdz 23. decembrim Centrāltirgū notiks dažādi pasākumi par godu Ziemassvētkiem ar amatnieku un mājražotāju tirdziņu, dažādām izdarībām kā maziem, tā lieliem apmeklētājiem un svētku ieskandināšanu.


"Ziemassvētki ir kopā būšanas laiks, kad bieži vien rosīgo pirmssvētku gatavošanos arī var pārvērst par ģimenes svētkiem. Tirgū Ziemassvētku laiks ir viens no rosīgākajiem visa gada laikā – ļaudis steidz veikt pirkumus mielasta galdam un dāvanas tuviniekiem gaidāmajos svētkos. Ar Ziemassvētku svinēšanu tirgū vēlamies aicināt ģimenes iepirkties svētku noskaņās, mūsu pircējiem dāvinot svētku prieku un ienesot svētku sajūtu ikviena sirdī", skaidro Rīgas pašvaldības akciju sabiedrības "Rīgas Centrāltirgus" valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs.


Amatnieku un mājražotāju tirdziņā Centrāltirgū un Vidzemes tirgū no 20. līdz 23. decembrim piedalīsies labākie sava aroda meistari no visas Latvijas, pārstāvot dažādus mūsu zemes etnogrāfiskos novadus un demonstrējot dažnedažādus tautas amata mākslas veidus. Tirdziņā būs iespējams iegādāties gan saldāko medu un gardāko maizi, gan vissmeķīgāk kūpinātās desas un žāvētās zivis. Savukārt, amatnieki piedāvās visdažādākos izstrādājumus no koka un māla, vilnas un dzijas, dzintara un sudraba.


Svētku noskaņu apmeklētājiem dāvās Rūķu orķestris "Promenāde", Sniegbaltīte – atraktīvā pasākumu vadītāja Jogita Pūpola, Rūķenes – čaklās radošo darbnīcu vadītājas.


 

Rūķu orķestris ieskandinās visus tirgus paviljonus ar populārām Ziemassvētku melodijām, lai šīs svētku dienas apmeklētāji kopā ar saviem pirkumiem līdzi uz mājām paņemtu arī jautru noskaņojumu. Nēģu laukumā virmos ābolu, krustnagliņu, apelsīna un kanēļa aromāti, jo Sniegbaltīte aicinās tirgus apmeklētājus sasildīties un nobaudīt uz īsta ugunskura gatavotu karsto ziemas dzērienu. Rūķenes aicinās kā lielus, tā mazus piedalīties radošajā dabas velšu eglīšu rotājumu izgatavošanas darbnīcā, izmantojot dažādus dabas materiālus: salmenes, čiekurus, skujas, salmus, riekstus, ābolus, u.c. materiālus. Ikvienam būs iespēja iemēģināt roku piparkūku glazēšanā un piedalīties akcijā "Rīga veido savu piparkūku tirgu" – iespēja ikvienam apmeklētājam izdekorēt savu piparkūkas cilvēciņu un ievietot to unikālā Rīgas Centrāltirgus piparkūku maketā.


Paralēli radošo darbnīcu norisei, godinot skaisto Ziemassvētku eglīti, apmeklētāji tiks iesaistīti dažādās Ziemassvētku spēlēs un mīklu minēšanā. Būs iespēja fotografēties kopā ar Sniegbaltīti un pārvērsties par rūķi īpaši veidotā fotostūrītī.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas