Dabas muzejā izstāde „Kaktusi un citi sukulenti”


Latvijas Dabas muzejā no 23. maija līdz 3. jūnijam būs aplūkojama pārsteidzoši dažādo un interesanto augu izstāde „Kaktusi un citi sukulenti”, kas organizēta sadarbībā ar Latvijas Kaktusu un citu sukulentu biedrību.


Izstādē tiks eksponēti vairāk nekā 500 dažādu sugu kaktusi un citi sukulenti. Būs aplūkojami gan dzīvie akmeņi un sievasmātes krēsls, gan bīskapa cepure un daudzi citi sukulenti ar interesantiem un zīmīgiem nosaukumiem.


Pavasara beigas ir kaktusu ziediem bagātākais un krāšņākais gada laiks, tāpēc izstādes apmeklētājiem būs iespēja tos aplūkot vislepnākajā skatā. Šobrīd kaktusu audzētāju siltumnīcās ļoti skaisti zied tuksneša roze (Adenium obesum). Ja paveiksies, tās ziedus būs iespējams ieraudzīt arī izstādē.


Kaktusi ir salīdzinoši viegli kopjama kultūra, tāpēc tos audzēt izvēlas aizvien vairāk cilvēku. Jāievēro vien daži ieteikumi – kaktusiem ļoti svarīgs ir labs apgaismojums, diennakts temperatūras starpība, kā arī vēsa un sausa ziemošana. Zemei jāpievieno daudz sīko akmentiņu, ar papildus mēslošanu aizrauties nav ieteicams, jo tieši akmeņos ir kaktusiem nepieciešamie elementi.


Latvijas Kaktusu un citu sukulentu biedrības biedri par 2012. gada augu izvēlējušies Rebutia ģints kaktusus. Tāpēc tie izstādē tiks īpaši izcelti. Šie samērā nelielā izmēra lodveida kaktusi ir ļoti populāri gan pieredzējušu kaktusu audzētāju, gan iesācēju vidū, jo katru gadu priecē ar lieliem un krāšņiem ziediem.


Izstādē apmeklētāji, konsultējoties ar speciālistiem, varēs iegūt informāciju par dažādu sukulentu iegādi, audzēšanu, pārstādīšanu un daudz ko citu.


Izstādi papildinās Pāvela Skibinska 400 kaktusu pastmarku kolekcija un mākslas darbi – kaktusi mākslinieces un kaktusu audzētājas Irēnas Mironovas skatījumā.


26. maijā un 2. jūnijā plkst. 12:00 izstādē notiks kaktusu pārstādīšanas demonstrējumi.


Izstādes atklāšana 23. maijā plkst. 12:00
Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas