Dabas muzejs aicina apmeklēt krāšņu liliju izstādiLatvijas Dabas muzejā no 17. līdz 20. jūlijam izstādē „Lilijas 2014” apmeklētājus priecēs biedrības „Lilium Balticum” selekcionāru un audzētāju izlolotie ziedi. Izstādi papildinās Rīgas Jūgendstila muzeja krājuma priekšmeti ar liliju motīviem.

Šogad Dabas muzejā būs eksponētas vismaz 150 liliju šķirņu, īpašu uzmanību veltot Āzijas lilijām. Lai arī šīs grupas lilijas nesmaržo, ziedu krāsu un formu bagātībā tās ir nepārspējamas. Āzijas lilijas ir pieticīgas un īpaši labi piemērotas audzēšanai mūsu klimatiskajos apstākļos, par to pārliecināties varēja arī šogad, kad ziema bija ļoti nelabvēlīga sīpolpuķēm. Izstādē varēs aplūkot visizturīgākās šķirnes – tās, kas labi pārcietušas bargo kailsalu un pavasara salnas. Ziedus apmeklētāju vērtējumam piedāvās selekcionāri Guntis Grants, Antra Balode, Dāvids Hercbergs, Andris Krūmiņš un citi.

Jau par tradīciju ir kļuvusi izstādes skaistākā zieda noteikšana, tādēļ arī šogad apmeklētāji tiks aicināti izvēlēties savu simpātiju un balsot, tā kopā nosakot, kurš audzētājs iegūs biedrības „Lillium Balticum” ceļojošo slavas kausu. Izstādē audzētāji sniegs padomus ikvienam interesentam liliju kopšanā un ieteikumus kolekcijas veidošanā, apmeklētāji varēs iegādāties un pasūtīt liliju sīpolus, kā arī iepazīties ar jaunākajiem katalogiem.

Atgādinām, ka turpinās Dabas muzeja un Rīgas Jūgendstila muzeja kopīgā akcija izdevīgākam apmeklējumam. Vairāk informācijas www.dabasmuzejs.gov.lv.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas