Nosaukti Baltvilka balvai nominētie pašmāju rakstnieki un mākslinieki24. jūlijā, Jāņa Baltvilka 70. dzimšanas dienā, notiks ikgadējā Starptautiskā Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvu pasniegšana bērnu literatūrā un grāmatu mākslā, kurai izvirzīti arī 11 pašmāju rakstnieki un mākslinieki.

Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes (LBJLP) dibinātajā pasākumā žūrija izvērtējusi arī latviešu valodā izdotās bērnu grāmatas, kas iznākušas laika posmā no 2013. gada maija līdz šā gada maijam, un nosaukusi 11 nominantus, tai skaitā ir rakstnieki - Uldis Auseklis, Laima Kota, Māra Cielēna, Māris Rungulis , Juris Zvirgzdiņš  un mākslinieki - Gita Treice, Mārtiņs Zutis, Aleksejs Naumovs, Elīna Brasliņa, Gundega Muzikante un Reinis Pētersons.

Pazīstamais bērnu rakstnieks Juris Zvirgzdiņš un gleznotājs Aleksejs Naumovs nominēti balvai par grāmatu "Ahoi! Plūdi Daugavā", savukārt sadarbojoties ar ilustratori Gitu Treici Zvirgzdiņš nominēts arī ar grāmatu "Taro, Tama un Kicune: stāsts par viduslaiku Japānu". Treiče žūrijas atzinību izpelnījusies arī ar ilustrācijām grāmatām  "Jūrnieks uz sauszemes" un  "Rāmi zvēri" sērijā "Bikibuks" .

Rakstnieks Māris Rungulis ar ilustratoru Reini Pētersonu izvirzīti ar grāmatām "Lapsu kalniņa mīklas" un "Ainava kopā ar mazo Mulu" . Savukārt Laima Kota ar grāmatu  "Matilde un Terēze jeb kā būt Te, Tur un Citur", Māra Cielēna ar grāmatām "Pelītes Pērlītes brauciens ar gultu", "Mazais mākoņzaurs" un krāsojamu dzejoļu grāmatu sēriju mazākajiem bērniem, Uldis Auseklis ar dzejoļu krājumu "Man ir runcis Francis".

Par ilustrācijam balvai izvirzīti Mārtiņš Zutis par "Daudzpusīgais ronis" Elīna Brasliņa par "Gaidītāja meža cūka" sērijā "Bikibuks" , Gundega Muzikante Ineses Zanderes grāmatai "Pūķa ceļojums", Ievas Samauskas grāmatai "Kad kaķēnu sauc par pelīti?" ("Lietusdārzs") un bilžu grāmatu "Mājiņa" sērijā "Bikibuks".

Īpaša atzinība izteikta arī dizaineriem Ūnai Laukmanei un Ivam Zennem.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas