Dailes teātrī top izrāde “Apglabājiet mani zem grīdas”21. martā Dailes teātra Mazajā zālē notiks režisora Regnāra Vaivara iestudētās Pāvela Sanajeva homēriskās komēdijas „Apglabājiet mani zem grīdas” .

„Apglabājiet mani aiz plintusa” (1993) ir krievu rakstnieka, aktiera, scenārista, režisora un tulkotāja Pāvela Sanajeva (1969) autobiogrāfisks stāsts, kurā visu personāžu prototipi ir reāli cilvēki. Gaišs un godīgs stāsts par kāda zēna bērnību. Mazais Saša dzīvo pie vecmāmiņas un vectētiņa, jo vecmāmiņa neuztic bērna audzināšanu savai izlaidīgajai meitai, kura atradusi sev jaunu vīru – „alkoholiķi asinssūcēju”. Tāds nu ir vecmāmiņas smagais krusts. Tā Saša no četru gadu vecuma „karājas viņai kaklā”. Vecmāmiņas mīlestība pret mazdēlu ir nepiesātināma un ātri draud pārvērsties mājas tirānijā.

Topošajā jauniestudējumā lomas atveido Dailes teātra aktieri Indra Briķe (Vecāmāte), Juris Bartkevičs (Vectēvs), Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Māte) un Ērika Eglija vai Sarmīte Rubule (Ārste). Toļas lomā iejutīsies aktieris Andris Gross, bet Sašas loma uzticēta Markusam Rodrigo Rozentālam un Artūram Dānielam Rižijam.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas