Dailes teātrī viesosies „Théâtre de la Tête Noire” no Francijas29. maijā plkst. 19.00 Dailes teātra Mazajā zālē ar izrādi "Variācijas par tēmu Hirosima, mana mīla" viesosies "Théâtre de la Tête Noire" no Francijas.

Hirosima, 1957. gada augusts. Jauna aktrise uzņem filmu par mieru … Pēdējā vakarā pirms atgriešanās Francijā viņa satiek kādu japāni un uzsāk ar viņu īsu mīlas romānu. Vienīgais, kas varētu būt kopīgs abām ģeogrāfiski, filozofiski, vēsturiski un ekonomiski attālinātajām būtnēm, būs kopējā zeme – Hirosima, kurā visaptveroši erotisma, mīlestības un nelaimes elementi tiks atspoguļoti nepielūdzamā gaismā.

Izrādi veidojuši režisors Patriss Dušē (Patrice Douchet) un aktrise Dominika Žurnē Ramēla (Dominique Journet Ramel).

Ar šo māksliniecisko teātra un instalāciju uzvedumu 1998.gadā režisors Patriss Dušē aizsācis franču rakstnieces Margaritas Dirasas (Marguerite Duras) daiļrades ciklu. 1999. gadā viņš piedāvājis arī Savannah Bay, La Musica

Patriss Dušē ir "Théâtre de la Tête Noire" mākslinieciskais direktors un veido tā programmu. 2008. gadā režisors sācis aktīvu sadarbību ar Latvijas Kultūras akadēmiju un Francijas institūtu Latvijā.

Izrādei tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā.

Biļetes, kuru cena ir Ls 5, var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas