Filmu “Mammu, es Tevi mīlu” aprīlī rādīs Toronto kinofestivāla programmā


Režisora Jāņa Norda spēlfilma "Mammu, es Tevi mīlu" aprīlī piedalīsies nozīmīgā Starptautiskā Toronto kinofestivāla bērnu un jauniešu filmu sadaļaskonkursa programmā.


TIFF KIDS būs arī filmas Ziemeļamerikas pirmizrāde. Festivālā klātienē piedalīsies filmas režisors Jānis Nords.
Festivāls jau kopš 1976.gada norisinās Kanādā un ir atzīts par vienu no nozīmīgākajiem filmu industrijas notikumiem ne tikai Ziemeļamerikā, bet visā pasaulē. TIFF KIDS paredzēts atzītu Kanādas un starptautisko bērnu un jauniešu filmu izrādīšanai.


Spēlfilma šobrīd tiek izrādīta kinoteātros visa Latvijā. Jau pirmajās divas filmas izrādīšanas nedēļas apmeklētāju skaits Latvijas kinoteātros pārsniedz 14 000 skatītāju, ierindojot "Mammu, es Tevi mīlu" skatītāko filmu topa augšgalā.


Kā jau ziņots, spēlfilma Berlīnes kinofestivāla sadaļā GenerationKplus ieguva žūrijas Grand Prix balvu kā labākā spēlfilma.


Filma ir dinamisks attiecību trilleris par trīspadsmitgadīgu Rīgas skolnieku Raimondu un viņa māti. Kāda šķietami nenozīmīga piezīme skolā iesāk piedzīvojumiem bagātu nedēļu Raimonda dzīvē. Raimonds aizbēg no mājām, iekuļas apšaubāmā afērā ar lokālo prostitūtu, nonāk policijas redzeslokā un visbeidzot atrisina samilzušo konfliktu gan ar mammu, gan savu labāko draugu.


Galveno varoni Raimondu filmā atveido Kristofers Konovalovs no Cēsīm, savukārt viņa mammas lomā iejutusies aktrise Vita Vārpiņa. Tāpat filmā piedalās aktrise Indra Briķe, Baiba Neja, Matīss Livčāns, Alvis Birkovs un Edgars Samītis. Vairākas svarīgas epizodiskas lomas filmā atveido savas profesijas patiesi pārstāvji - policisti, ārsti, skolotāji, orķestra dalībnieki, kā arī 6.vidusskolas direktors un diriģents Haralds Bārzdiņš.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas