“Muzeju nakts” šogad notiks ar devīzi “Zilā krāsa – jūra”

Ar devīzi „Zilā krāsa – jūra” šogad 19.maijā jau astoto gadu norisināsies „Muzeju nakts” pasākumi.

2012. gadā tiks uzsākts „Muzeju nakts” trīs gadu ciklu, kas noslēgsies 2014. gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta un kā Latvijas kultūras simbols tiks godināts dzintars. „Muzeju nakts” ciklu veidos trīs krāsas un trīs Latvijas dārgumi, līdz ar to turpmāko trīs gadu „Muzeju nakts” tēmas būs „Zilā krāsa – jūra” 2012. gadā, „Zaļā krāsa – mežs” 2013. gadā un „Sarkanā krāsa – dzintars” 2014. gadā.

Šogad „Muzeju naktī” apmeklētājiem tiks piedāvāta iespēja aplūkot muzejos jūru un meklēt atbildes uz Latvijai izšķirošiem jautājumiem: kā šodien un nākotnē saglabāt jūru tīru un bioloģiski bagātu? Kā nosargāt piejūras iedzīvotāju tradicionālo dzīvesveidu? Kā vislabāk ļaut jūrai stiprināt mūsu valsts tautsaimniecību un ekonomisko neatkarību?

Līdz 8.martam muzeji var iesniegt savus pieteikumus dalībai. Akcijas „Muzeju nakts” koordinatore Gundega Dreiblate atklāj dažus no jau iesniegtajiem pieteikumiem:

Dabas muzejs piedāvās „Ceļojumu zemūdens pasaulē”, kura laikā varēs iepazīties ar aizvēsturiskiem un mūsdienu jūras iemītniekiem.

Rīgas Geto un Latvijas Holokausta muzejs ar saukli „70 000 zilo zvaigžņu” piedāvās apmeklētājiem dažādus mūzikas priekšnesumus, kā arī geto putras degustāciju.

Raunas novada Drustu novadpētniecības muzejs ar saukli „Apskati Drustu zilo ezeru acis” aicina apmeklētājus apskatīt kultūrvēsturiskus pieminekļus, piedalīties orientēšanās sacensībās ar velosipēdu, aplūkot Drustas fotogrāfiju izstādi, kā arī vakara izskaņā apmeklēt balli.

Salacgrīvas novada Minhauzena muzeja apmeklētāji varēs vērot izrādi „Minhauzena precības”, kā arī piedalīties krustvārdu mīklu minēšanā.

Alūksnes rajona Jaunlaicenes muižas muzeja rīkotajā „Zilie brīnumi zilo vizbulīšu naktī” pasākumā varēs piedalīties ganiņu rotaļās un biezputras vārīšanā.

Akcijas Muzeju nakts iniciators ir Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija, kas katru gadu aicina visas Eiropas valstis kādā no pavasara nedēļas nogalēm īpašu uzmanību pievērst muzejiem.

Pērn „Muzeju nakts” 116 Latvijas muzejos pulcināja vairāk nekā 271 tūkstoti apmeklētāju.

Aizvadīto gadu „Muzeju Nakts” tematika bija kaimiņi, ekoloģija, ceļojumi, vācu kultūrvēstures atstātajām zīmēm Latvijā, kopīgais un atšķirīgais Latvijas un Francijas kultūrā un vēsturē, Pasaules čempionāts hokejā un Gaisma naktī.

„Muzeju nakts” pasākumi tiek plānoti no plkst. 15.00 līdz vieniem naktī.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas