Latvija piedalās starptautiskajā arhitektūras biennālē Venēcijā


No 29. augusta līdz 25. novembrim notiks Venēcijas biennāles 13. Starptautiskā arhitektūras izstāde "Kopīgs pamats", kurā līdzās 55 valstīm būs apskatāma arī Latvijas ekspozīcija − "Iekšējā brīvība. Rīgas iela Venēcijā". Dalība Venēcijas biennālē ir valstiski nozīmīgs notikums, kas veicina Latvijas iekļaušanos pasaules arhitektūras apritē. Izvēlētā Latvijas ekspozīcijas tēma dod iespēju iepazīstināt starptautiskās arhitektūras biennāles apmeklētājus ar Rīgu kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu.


Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, runājot par Latvijas līdzdalības nozīmīgumu, uzsver, ka viena no Kultūras ministrijas prioritātēm ir labvēlīgu priekšnoteikumu radīšana kultūras un radošo industriju attīstībai: "Latvijas dalība Venēcijas biennāles Starptautiskajā arhitektūras izstādē ir valstiski svarīga. Arhitektūras vēsturiskais mantojums raksturo valsts identitāti, savukārt laikmetīgā arhitektūra ir viena no pamanāmākām radošās industrijas nozarēm ar spēcīgu izaugsmes potenciālu. Tas ir īpaši nozīmīgs ilgtspējīgas un kvalitatīvas dzīves telpas veidošanā, veidojot dialogu ar sabiedrību." Šajā ekspozīcijā ar mūsdienu arhitektūras izteiksmes līdzekļiem Rīga tiek prezentēta kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta.


"Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas pamatdoma ir vedināt katru atrast pašam savu Rīgu, mums visiem kopā domāt par savu pilsētu. Tas lieliski sasaucas ar jauno arhitektu ideju Venēcijas biennālei. Venēcijā būs Rīgas iela – kā simboliska skatuve mūsu vēsturei un Eiropas kultūras galvaspilsētas idejai," pauž nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle.


Latvijas ekspozīcijas moto: "Iekšējā brīvība kā nākotnes domāšanas arhitektūra". Tā tiek veidota kā autoru atzīšanās mīlestībā dzimtajai pilsētai Rīgai. Ekspozīcija piedāvās apmeklētājam ieskatu dažādos Brīvības ielas fasāžu fragmentos un ēku iekšpagalmos. Latvijas ekspozīcija būs izvietota vienā no Venēcijas senākajiem laukumiem – Svētā Cakārija laukumā, kas varētu nodrošināt lielu apmeklētību, jo atrodas vēsturiski nozīmīgā vietā.


Latvijas instalāciju veido gados jaunu cilvēku komanda – radošā grupa "Other Side Studio" sadarbībā ar arhitekti Līgu Apini, kuratori Ievu Kulakovu un līdzkuratoru Andri Brinkmani. Ekspozīcijas goda komisārs ir viens no ievērojamākajiem mūsdienu latviešu arhitektiem, Nacionālās arhitektūras padomes priekšsēdētājs Andris Kronbergs. Viņš uzsver Rīgas arhitektūras pievilcību, kas ietverta Latvijas ekspozīcijā, īpaši akcentējot Brīvības ielu. "Visu laikmetu arhitektūras liecības šeit labi sadzīvo blakus, radot pievilcīgu dinamiskas pilsētas raksturu," atzīmē arhitekts.


Latvija Venēcijas biennāles Starptautiskajā arhitektūras izstādē piedalās piekto reizi.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas