Evita Zālīte, Marts Kristiāns Kalniņš un Artis Robežnieks aicina uz īpašiem Ziemassvētku koncertiem


Kad zemi apmirdz zvaigznes un mūsu sirdīs iemājo balts prieks, kad vēji aiznes bēdas un sirdīs mīlestību sēj, klāt ir Ziemassvētki, lai ceļš līdz svētkiem būtu īsāks Latvijas Nacionālās operas soliste Evita Zālīte, dziedātājs un komponists Marts Kristiāns Kalniņš kā arī Dailes teātra aktieris Artis Robežnieks gada gaišākos svētkus – Ziemassvētkus gaidot aicina uz mirkli apstāties no ikdienas steigas un ieklausīties skaistākajās Ziemassvētku dziesmās koncertprogrammā „Es skaistu vietu zinu”


„Ja Tu neesi viens, ceļš vienmēr šķiet īsāks. Iesim kopā šo lai arī tumšo, tomēr skaisto ceļu līdz Ziemassvētkiem. Lai gaisma un siltums Jūsu mājās, lai miers un mīlestība sirdīs”, aicina Artis Robežnieks.


Koncertprogrammā „Es skaistu vietu zinu” varēs baudīt gan skaistākās komponista Valta Pūces dziesmas „Es skaistu vietu zinu”, „Ziemassvētki baltajās mājās”, „Bāreņa lūgšana”, "Tik klusa un svēta", "Ir spožums kāds tuvāks", „Nosalušais sunītis”, gan tradicionālās Ziemassvētku dziesmas „Kas ir šis bērns”, „Ne šūpulī greznā”, „Jūs ticīgie nāciet”, „Pār mazo ciemu ielejā”, „Es skaistu rozīt zinu” un citas. Koncertā gaidāms arī īpašs pirmatskaņojums.


Marts Kristiāns Kalniņš: „Es ticu mūžīgai apsnigšanai, es ticu saulgriežu sniegam, es ticu Ziemassvētku brīnumam, kuram katra dvēselē ir jāienāk, aicinu būt kopā ar mums koncertos, lai piedzīvotu svētku noskaņu un izdziedātu skaistākās Ziemassvētku melodijas”


Pie klavierēm koncertā būs komponists Valts Pūce, savukārt ģitāras pavadījumu nodrošinās Ilze Grunte. Visām koncertprogrammā iekļautajām dziesmām tiek radīti jauni aranžējumi, ikviena melodija pateicoties apvienotajam mūziķu sastāvam iegūs jaunu skanējumu. Klausītāji koncertā varēs dzirdēt ne tikai klavieres, ģitāru, bet arī blokflautas skaņas kā arī Marta Kristiāna izpildījumā ieskanēsies oboja.


Ziemassvētku koncerts „Es skaistu vietu zinu” būs īsta sirds dāvana, kas spēs ikvienu klausītāju aizvest mūzikas brīnumainajā pasaulē.


Koncerttūres laikā sākot no pirmās Adventes svētdienas līdz otrajiem Ziemassvētkiem tiks sniegti koncerti Kuldīgas, Saldus, Aizkraukles, Ogres, Jelgavas, Siguldas, Cēsu, Dobeles, Valmieras, Liepājas, Ventspils, Jēkabpils, Daugavpils, Rēzeknes un daudzu citu pilsētu dievnamos, kopā sniedzot vairāk kā 20 koncertus visā Latvijā.


Rīgā koncerts gaidāms 18.decembrī plkst. 19:00 Lutera Baznīcā Torņkalnā.


Koncerta ierakstu veiks Latvijas Televīzijā un ēterā tas būs vērojams pašā Ziemassvētku vakarā – 24.decembrī plkst. 21:20


„Ziemassvētki man nozīmē pāri plūstošu, bērnišķīgu prieku un pateicību par iespēju dzīvot šo dzīvi. Dziedot baznīcās es svinu Kristus dzimšanas Brīnumu, kuru nevar saprast, bet katru gadu var no jauna piedzīvoju kopā ar savas mīļas Latvijas cilvēkiem.”, stāsta Evita Zālīte.


Biļetes iepriekšpārdošanā 3,Ls „Biļešu paradīzes” kasēs, pasākuma dienā pirms koncerta 4,Ls


Koncertu saraksts visā Latvijā:


2.decembrī plkst. 16:00 Kuldīgas Sv. Annas baznīcā
2.decembrī plkst. 20:00 Saldus Sv. Jāņa Luterāņu baznīcā
8.decembrī plkst. 15:00 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā
9.decembrī plkst. 19:00 Doles - Ķekavas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā
13.decembrī plkst. 19:00 Dobeles luterāņu baznīcā
14.decembrī plkst. 19:00 Talsu Luterāņu baznīcā
15.decembrī plkst. 14:00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā
15.decembrī plkst. 19:00 Smiltenes Evaņģēliski luteriskajā baznīcā
16.decembrī plkst. 12:00 Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā
16. decembrī plkst. 19:00 Limbažu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā
18.decembrī plkst. 19:00 Torņkalna baznīcā Rīgā
20. decembrī plkst. 19:00 Ventspils baptistu baznīcā
21. decembrī plkst. 19:00 Liepājas Sv. Jāzepa Romas Katoļu katedrālē
22.decembrī plkst. 16:00 Alūksnes Romas Katoļu baznīcā
22. decembrī plkst. 20:00 Gulbenes Romas Katoļu baznīcā
23. decembrī plkst. 14:00 Aizkraukles Luterāņu baznīcā
23. decembrī plkst. 18:00 Jēkabpils Sv. Miļeķa baznīcā
25. decembrī plkst. 14:00 Jelgavas Sv. Annas baznīcā
25.decembrī plkst. 16:00 Jelgavas Sv. Annas baznīcā
25. decembrī plkst. 20:00 Ogres Sv. Meinarda Romas Katoļu baznīcā
26. decembrī plkst. 12:00 Daugavpils Mārtiņa Lutera Luterāņu baznīcā
26. decembrī plkst. 16:00 Rēzeknes Vissvētākā Jēzus Sirds Katedrālē
26.decembrī plkst. 19:00 Preiļu Romas Katoļu baznīcā

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas