Ventspilī koncertēs somu multimākslinieks Džimijs Tenors


7.decembrī Pasaules mūzikas festivāla "Garšvielas" ietvaros t/n "Jūras vārti" viesosies somu komponists un mūziķis Džimijs Tenors (Jimi Tenor). Kopā ar Berlīnē bāzēto afro-beat ansambli KABU KABU tiks prezentēts nule kā izdotais kopdarbs "The Mystery Of Aether".


Biļetes tirdzniecībā no 9. novembra visās "Biļešu serviss" kasēs.


Džimijs Tenors ir pazīstams kā produktīvs mūziķis, kura darbi vienmēr tiek radīti atbilstoši aktuālākajām tendencēm. Tenora mūzika nekad nav pakļāvusies meinstrīma uzliktajiem noteikumiem. Drīzāk raksturojama kā afro-amerikāņu, pārspīlēta glamūra un spontānu džeza improvizāciju apvienojums, kurā mūziķis pats nereti piedalās ar vokālu seksīgā falsetā. Deviņdesmitajos gados visā Eiropā Džimiju Tenoru zināja kā populārāko techno džeza mākslinieku. Tā laika lielākais hits - monotonais "Take Me Baby", raksturo viņu kā elektroniskās mūzikas izpildītāju. Tomēr vēlākos gados Tenors atgriežas pie sirdij tuvākiem mūzikas stiliem - džeza, psihadēliska soul un āfrikāņu funk. Vairākkārt ir sadarbojies ar Pasaules mūzikas projektiem un māksliniekiem.


Redzamākais no tiem ir nigēriešu izcelsmes mūziķis Tonijs Alens (Tony Allen). Visraženākā sadarbība
izveidojusies ar Vācijā rezidējošo afro-beat ansambli Kabu Kabu, kā rezultātā izdoti četri mūzikas albumi un viens koncertieraksts. Pēdējais no tiem "The Mystery Of Aether" izdots šī gada oktobra beigās. Grupu Kabu Kabu dibinājuši perkusionists Akinola Famsons (Akinola Famson), bundzinieks Ekous Brauns (Ekow Brown) un basģitārists Patriks Frankouskis (Patrick Frankowski). Atkarībā no koncerta amplitūdas, sastāvs tiek bagātināts ar papildus mūziķiem.


Džimija Tenora un grupas Kabu Kabu koncerts noslēgs Pasaules mūzikas festivāla "Garšvielas" plašo programmu. Festivāla laikā Ventspilī koncertēs mūziķi no Madagaskaras, Somijas, Vācijas un Latvijas, notiks mākslas zinātnieka Borisa Avrameca lekcija, grāmatas "Spēka dziesmas" atvēršanas svētki, izstāde un citas aktivitātes. Pasākumu norises vietas - teātra nams "Jūras vārti", Ventspils Kultūras centrs, Ventspils Augstskola un Ventspils Galvenā bibliotēka. Festivālu organizē SIA "Kurzemes filharmonija".


Biļetes nopērkamas t/n "Jūras vārti" un visās "Biļešu serviss" kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas