Festivāls RE RE Rīga! pulcēs māksliniekus no visas pasaules


Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014 programmas ietvaros, no 2013. gada 9. līdz 11. augustam galvaspilsētā notiks pirmais Starptautiskais ielu mākslas un pasaules mūzikas festivāls RE RE Rīga!, kas pulcēs vairāk nekā 20 mākslinieku apvienības – aptuveni 100 dalībniekus no 12 pasaules valstīm. Trīs dienu garumā Rīgas pilsētvidi piepildīs pārsteidzošas jaunā cirka izrādes, pasaules mūzika, deja un ielu teātris.


„Festivāla pirmā gada galvenās tēmas ir jaunais cirks un pasaules mūzika. Rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs unikāla iespēja klātienē vērot franču, beļģu un holandiešu jaunā cirka apvienību performances, kā arī skandināvu akrobātus un žonglierus. Tie būs profesionāli mākslinieki, kas ieguvuši augstāko izglītību labākajās Eiropas mākslas augstskolās, un ar savu pārsteidzošo sniegumu strauji iekaro popularitāti pasaulē. Savukārt mūziķu uzstāšanās liks aizdomāties, kā dažādu tautu etniskā mūzika, ritmi un instrumentu izmantojums atspoguļojas šodien radītajā mūzikā. Visas ārzemju grupas ir guvušas atzinību gan savā dzimtenē, gan starptautiskos festivālos, bet Rīgā viesosies pirmo reizi. Roots music jeb mūzika, kas nāk no saknēm, ir vadmotīvs, princips, kas ir pamatā gan pašmāju, gan ārzemju mūziķu atlasei festivālam,” saka festivāla radošais direktors Mārtiņš Ķibers.


Festivālā uzstāsies tādas mūzikālās apvienības kā – JAUNE TOUJOURS (Beļģija), THE RETUSES (Krievija), ELECTRIC JALABA (Lielbritānija), SUS DUNGO (Latvija) u.c. Jaunā cirka virzienu un ielu performances pārstāvēs – LA MEUTE (Francija), BRAM GRAAFLAND (Nēderlande), PATRIK & WES (Zviedrija), MAGMANUS (Zviedrija) u.c.


„Festivāls RE RE Rīga! noteikti būs viens no šīs vasaras krāšņākajiem notikumiem galvaspilsētā, spilgti piesakot Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014. Ir gandarījums, ka šis festivāls tapis, pateicoties Rīgas domes, Rīga 2014 un uzņēmuma Re&Re sadarbībai, pierādot, cik veiksmīga var būt privātā un publiskā partnerība arī kultūras projektu īstenošanā. Vislielākie ieguvēji ir iedzīvotāji, kas var baudīt augstvērtīgu mākslu Rīgas pilsētā. Arī tūristiem tā ir iespēja redzēt Latviju un Rīgu no savādāka skatupunkta,” uzsver nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle.


Festivāls norisināsies no 2013. gada 9. līdz 11. augustam, tā skatuves būs izvietotas piecās Rīgas vietās – Vecrīgā, Operas skvērā, Esplanādē un Zirgu pastā, kā arī AB Dambī, kas būs festivāla centrālā norises vieta. Dažādas radošās performances būs vērojamas arī peldošajā mākslas centrā Noass. Festivāla pasākumi būs bez maksas, un tos varēs apmeklēt ikviens interesents.


RE&RE ģenerāldirektors Didzis Putniņš: „Iedvesmojoties no Eiropas labākajiem ielu mākslas festivāliem un karnevāliem, ar šo projektu mēs vēlamies iedibināt jaunu un paliekošu tradīciju Rīgas pilsētā. Apvienojot izcilu kultūras kvalitāti ar demokrātisku un visiem pieejamu pasniegšanas veidu, mēs vēlamies celt Rīgas pilsētvides kvalitāti, iepriecināt ne tikai ikvienu Latvijas iedzīvotāju, bet uz visiem laikiem iezīmēt festivālu kā tūristu iecienītu galamērķi.”


Festivāla radošā komanda pie festivāla koncepta nopietni strādājusi jau vairāk nekā pusotru gadu. Tā ideja balstās uz trim „vaļiem” – cilvēks, pilsētvide, māksla, šo trīs aspektu mijiedarbību. Festivāla mērķi atspoguļo tā nosaukums – RE RE Rīga!, tas ir aicinājums Latvijai un visai Eiropai no jauna atklāt skaisto un kultūrvēsturiski nozīmīgo Rīgu.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas