Rīgā kultūras norises turpinās arī mājsēdes laikāMājsēdes laikā Rīgas pašvaldības kultūras iestādes iedzīvotājiem piedāvā gan virtuālajā telpā, gan ārtelpā daudzveidīgas kultūras norises: izstādes, sarunas, meistarklases, ekspozīcijas un citus attālinātus pakalpojumus, kas apkopoti Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (RD IKSD) tīmekļa vietnē kultura.riga.lv.

Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā Ģilde” Amatu ielas 3. nama skatlogos vēl līdz 10. novembrim skatāma Tautas tēlotājas mākslas studijas izstāde “Pirmatklājums”, bet no 11. novembra līdz 27. novembrim – izstāde “Patvērums”.

Savukārt kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” 10. novembrī Youtube kanālā prezentēs sarunu cikla “Aīdas istaba” ceturto sēriju “Mārtiņi”, kā arī aicina ikvienu ielūkoties virtuālajā vidē un izmantot šī brīža iespēju, lai noskatītos meistarklases ar tautas lietišķo studiju vadītājiem, kuru vadībā iespējams apgūt zeķu, cimdu adīšanu un dažādu priekšmetu darināšanu.

VEF Kultūras pils tīmekļa vietnē šobrīd aplūkojamas divas digitālās izstādes – “VEF 100 gadi” un “Dizains ir dzīvesveids” – , kā arī papildinātās realitātes izstāde “Novatoru klubs”.

Rīgas kultūras un atpūtas centra “Iļģuciems” Amata nama skatlogos līdz 30. novembrim skatāma Jura Ģērmaņa gleznu izstāde “Rudens krāsas”, bet 1. stāva skatlogos līdz pat 5. decembrim – Jaņa Rozentāla mākslas skolas izstāde “Viens pret otru”.

Savukārt Rīgas kultūras un atpūtas centra “Imanta” 1. stāva izstāžu zālē no 8. novembra līdz gada beigām varēs apskatīt studijas “Regulārs sakars” izstādi, kā arī tiks publicēti mākslas darbi un video sižeti sociālajos tīklos.
Visu novembra mēnesi muzeja "Rīgas Jūgendstila centrs" tīmekļvietnē un Facebook profilā būs iespējams vērot divas izstādes – “Jūgendstila Rīga” un “Ungārijas pasaules mantojums”.

Tikmēr Rīgas Porcelāna muzeja skatlogos vēl līdz 14. novembrim aplūkojama Daiņa Pundura darbu ekspozīcija "Uzbūves nojaukšanai", bet no 18. novembra līdz 19. decembrim būs skatāma Elfrīdas Aldonijas Poles-Āboliņas darbu ekspozīcija. Vienlaikus, lai uzturētu komunikāciju ar auditoriju digitālajā vidē, Rīgas Porcelāna muzeja sociālo tīklu kontos tiek ievietoti izglītojoši un informatīvi materiāli par apskatāmajām izstādēm: 15. starptautisko mazo formu porcelāna izstādi "Augi", krājuma izstādi "Testējot mūsdienas II" un citas aktualitātes, kas domātas visu vecumu auditorijai.

Arī Rīgas Centrālajā bibliotēkā un tās filiālbibliotēkās šobrīd pieejami attālināti pakalpojumi: piekļuve 3td e-GRĀMATU bibliotēkai, iespēja iepazīties ar RCB darbinieku veidotajām virtuālajām izstādēm RCB tīmekļa vietnē un sociālo tīklu lapās, iespēja izmantot RCB veidotās datubāzes, RCB tīmekļa vietnē sadaļā “Iepazīsti Rīgu!” var iepazīties ar apkopotu informāciju par dažādām Rīgas apkaimēm, par koka Rīgas objektiem, kā arī noklausīties projektā “Mans stāsts par Rīgu” ierakstītos rīdzinieku atmiņu stāstus par Rīgu, ko papildina fotogrāfijas un citi dokumenti. Tāpat arī RCB reģistrētie lietotāji attālināti un bez maksas var izmantot autorizētās tiešsaistes datubāzes u.c.

Patriotu mēneša noskaņās Rīgas pašvaldības kultūras iestādes piedāvās arī Lāčplēša dienai un valsts svētkiem veltītus pasākumus.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas