Grāmatu mākslas konkursā „Zelta ābele” balvu par mūža ieguldījumu saņem Anitra Pārupe19.grāmatu mākslas konkursā "Zelta ābele 2011" apbalvoti gan astoņu nomināciju uzvarētāji, gan sadalītas piecas īpašās balvas, informēja Latvijas Grāmatizdevēju asociācijā.

Grāmatu mākslas konkursā "Zelta ābele 2011" pirmo reizi balva par mūža ieguldījumu piešķirta tik svarīgam grāmatu izdevniecības pārstāvim kā redaktors, un šo balvu šogad saņēma redaktore Anitra Pārupe.

Savukārt balva kā gada māksliniekam konkursā "Zelta ābele 2011" piešķirta Reinim Pētersonam, bet balva "Grāmatizdevēju draugs" piešķirta LU Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkai par ilgstošu un radošu sadarbību ar grāmatizdevējiem, uzturot un stiprinot saikni starp grāmatu veidotājiem, krājējiem un lasītājiem un sveicot 150.pastāvēšanas gadā.

Dzejas nominācijā "Zelta ābeles 2011" balva piešķirta izdevumam "Latviešu krievu dzeja", kuru sastādījis Aleksandrs Zapoļs, izdevējs ir "Neputns", bet tipogrāfija - "Jelgavas tipogrāfija", savukārt par labāko prozas grāmatu atzīta Džordi Sjerras i Fabras grāmata "Kafka un ceļojošā lelle", kuru izdevis "Pētergailis", bet tipogrāfija ir "Jelgavas tipogrāfija".

"Zelta ābeles 2011" balvu no dokumentālajiem izdevumiem ieguvusi Zigfrīda fon Fēgezaka grāmata "Senči un pēcteči", kuru izdevis "Vesta-LK", bet tā iespiesta "Jelgavas tipogrāfijā".

Savukārt par labāko bērnu un jaunatnes grāmatu atzīta Jura Zvirgzdiņa grāmata "Mufa", kuru izdevusi izdevniecība "Liels un mazs", bet tipogrāfija ir "Jelgavas tipogrāfija".

Par labāko zinātnisko grāmatu atzīta grāmata "Senās Ēģiptes rakstu dārgumi", kuras autors ir Valdis Segliņš, izdevējs ir LU Akadēmiskais apgāds, bet tipogrāfija – "Latgales druka", no uzziņu literatūras grāmatām par labāko atzīta Līgas Siliņas, Gunta Apsīša un Māra Loca grāmata "Rūjiena toreiz, pašreiz", kuru laidusi klajā "Karšu izdevniecība Jāņa sēta", bet iespiesta tā ir tipogrāfijā "Livonia Print".

Balvu kā labākā mācību grāmatu ieguvusi Lībiešu kultūras biedrības grāmata "Jelzi sõnā. Ābēd ja īrgandõks lugdõbrōntõz", kuras autors ir Kōrli Stalte. Grāmata iespiesta tipogrāfijā "Dardedze hologāfija".

Par labāko mākslas izdevumu atzīta Anitas Vanagas grāmata "Blīvā telpa", kuru izdevis SIA "Blankenfelde", bet iespiesta tā tipogrāfijā "Livonia Print".

Konkursa noslēgumā piešķirts arī pagodinājuma raksts, kuru saņēmusi grāmatu nama "Valters un Rapa" ilggadēja pārdevēja Baiba Pārstrauta par īpaši talantīgu un augsti profesionālu darbu, godam pildot grāmattirgotāja cildeno misiju – būt pircēja ceļvedim bagātīgajā grāmatu pasaulē.

Portāla "Delfi" rīkotajā aptaujā vislielāko lasītāju atsaucību šoreiz ieguva Valda Segliņa grāmata "Senās Ēģiptes rakstu dārgumi", kas balvu saņēma arī kā labākā zinātniskā grāmata.

Interesenti līdz 30. aprīlim visas grāmatu mākslas konkursā "Zelta ābele 2011" nominētās grāmatas var aplūkot Latvijas Nacionālās bibliotēkas Elizabetes ielas skatlogā.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas