Jelgavā notiks Piena, Maizes un Medus svētki


25. augustā Jelgavā jau divpadsmito reizi notiks Piena, Maizes un Medus svētki ar gardiem konkursiem un interesantiem pasākumiem, bet desmito gadu pēc kārtas atjautīgākos, ātrākos un izdomas bagātākos uz Lielupes kopā pulcēs Latvijā vienīgā Piena paku laivu regate, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūras "Kultūra" projektu vadītājs Ivars Pirvics.


Kā pastāstīja organizatori, jau no pulksten 10.00 visi "vēderprieku" cienītāji aicināti uzRaiņa parku, lai iepazītos, nogaršotu un iegādātos dažādus piena, maizes un medus izstrādājumus. Būs arī dažādi amatnieku darinājumi.


Vispārējo Piena, Maizes un Medus svētku laikā degustāciju konkursā tiks noteikts "Latvijas atzītākais medus 2012" sadarbībā ar Latvijas Biškopības biedrību un titulēta pati gardākā maize sadarbībā ar Latvijas Maiznieku biedrību un A/S "Dobeles dzirnavnieks".


Lai priecētu ne tikai vēderus, bet arī prātus un sirdis, brīvajos brīžos būs iespēja darboties radošajās darbnīcās un piedalīties konkursos.


Kopā ar Jelgavas Amatu vidusskolu un Bruno Šaperonu (Francija) varēs "Lēkt uz klāja" un vēlāk doties uz "Veselības darbnīcu" pie Latvijas Sarkanā Krusta pārstāvjiem, lai rastu jaunus spēkus "Trakās govs savaldīšanā" ar Jauno Zemnieku klubu.


Savukārt Latvijas Zaļais punkts prognozē distanci līdz pat Stokholmai, jo Latvijas Zaļā punkta rīkotajā spēlē varēs laimēt ceļojumus uz Stokholmu.


Šogad svētku laikā tiks rīkota arī talka, šoreiz tā būs "Modes talka" sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas modes mākslas un tekstilmākslas studentiem un "Humana Latvia", kas solās būt īsts "Sprādziens pirāta skapī".


Par jautru dīdīšanos atbildīga būs kapela "Dziga" no Rēzeknes, savukārt galvenais bišu dzenātājs būs Žoržs Siksna un "Tirkīza koris" ar palīgiem TDA "Lielupe" un "Ritums", bērnu deju kolektīvs "Ieviņa" ar DK "Zemgaļi" u.c.


Savukārt Lielupes Promenādē no pulksten 16.00 ikviens apmeklētājs būs liecinieks varenam, pasaulē labākajam 10.Rasas Piena paku laivu parādes braucienam pa Lielupi. Šogad piena paku laivu būvniecībā tiks izmantotas 39000 piena pakas, skatītāju un žūrijas vērtējumam tiks nodotas pasaulē vēl neredzētas laivas un atklātas vēl nebijušas tehnoloģijas laivu būvniecībā.


Lai noslēgtu vakaru ar lustīgām dejām, no plkst. 19.00 visi aicināti uz Uzvaras parku, kur uzstāsies Diāna Pīrāgs un draugiem, grupa "Dakota", "Tirkizband" un Ivars Galiņš.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas