Jura Alunāna dzimšanas dienā Jelgavā svinēs Valsts valodas dienu13. maijā Ādolfa Alunāna muzejā (Jelgavā, Filozofu ielā 3) visi, kas vēlas kopā svinēt valodu, aicināti uz Valsts valodas dienu. No plkst. 12:00 līdz 15:00 notiks dažādas aktivitātes, atzīmējot Jura Alunāna dzimšanas dienu un pārliecinoties, cik daudzveidīga, mūsdienīga un interesanta ir latviešu valoda. Svētku laikā tiks apbalvoti konkursa Valodas svinēšana laureāti.

Pasākumā improvizācijas teātris IMPROZOO uzstāsies ar etīdēm un spēlēm par Jura Alunāna dzīvi un jaunradītajiem vārdiem, notiks Sviesta kino filmiņas par Juri Alunānu pirmizrāde, Krišjāņa Barona muzeja vadītāja Rūta Kārkliņa un speciālists Andris Ērglis vadīs Jaunvārdu projektus, informācijas tehnoloģiju speciālists Eduards Cauna iepazīstinās ar veidiem, kā apvienot valodu ar modernajām tehnoloģijām, stāstot par Latviešu valodas reģistru. Notiks konkursa darbu lasījumi, orientēšanās muzeja tuvējā apkārtnē, būs iespēja zīmēt muzeja dārzā, ilustrējot konkursā iesūtītās teikas.

2012. gada 21. februārī, UNESCO organizētajā Starptautiskajā dzimtās valodas dienā, Rakstniecības un mūzikas muzejs sadarbībā ar Ādolfa Alunāna memoriālo muzeju, Rīgas latviešu biedrību un Valsts valodas centru izsludināja konkursu Valodas svinēšana, kurā ar dažādiem radošiem līdzekļiem ikvienam bija iespēja paust savu izpratni par val­o­das pro­ce­siem un skanējumu cauri vēs­turei līdz pat šodi­enai.

Konkursam kopumā tika iesūtīti 237 darbi, aktīvākie bija tieši skolēni 1. – 6. klašu grupā, kas piedāvāja visdažādākos variantus, ka varētu būt radusies latviešu valoda. Skolēni rakstīja, zīmēja, filmēja un meklēja vēl citus radošus izpausmes veidus, kā rādīt latviešu valodas dzīvesgājumu vai valodas rašanos attēlot teikā.
Pasākuma programma Rakstniecības un mūzikas muzeja un Ādolfa Alunāna memoriālā muzeja mājas lapā.

Balvas konkursa uzvarētājiem dāvā apgāds Annele, ceļojumu aģentūra Skaistie skati, SIA Kokmaizītes, SIA Koka varde, SIA AG.GI mondo, apgāds Jāņa sēta, Rakstniecības un mūzikas muzejs, Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs.

Transporta līdzekļus iespējams atstāt pie muzeja Filozofu ielā.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas