JVLMA simfoniskais orķestris atkal muzicēs kopā ar Lucu Kēleru


Sestdien, 29. septembrī plkst. 16.00 Lielajā zālē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskais orķestris atsāks savu koncertsezonu. Šajā koncertā pasaulslavenā vācu diriģenta Luca Kēlera (Lutz Köhler) vadībā izskanēs trīs dažādi simfoniskās mūzikas opusi – Antona Vēberna Seši skaņdarbi orķestrim op. 6, Riharda Vāgnera Ievads un "Izoldes mīlas nāve" no operas "" un Johannesa Brāmsa Pirmā simfonija c moll.


"Esam ļoti pagodināti un iepriecināti, ka jau trešo reizi Lucs Kēlers, Berlīnes Mākslu Universitātes profesors, ilggadīgs Eiropas Jauniešu orķestra diriģents, atgriežas pie Mūzikas akadēmijas simfoniskā orķestra, lai kopīgi piedzīvotu neaizmirstamus brīžus un emocionālo pacēlumu, muzicējot kopā ar mūsu studentiem tik nozīmīgā pasākumā."


Vācu diriģents Lucs Kēlers pašreiz ir Berlīnes Mākslu Universitātes profesors. Vairāk kā 25 gadus viņš ir bijis Eiropas Savienības Jauniešu orķestra direktors, Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas galvenais viesdiriģents un goda biedrs; goda diriģents Karaliskās Skotijas Mūzikas un teātra akadēmijā Glāzgovā, Minhenes starptautiskā mūzikas konkursa valdes priekšsēdētājs, Vācijas Mūzikas padomes goda loceklis un Hannoveres Mūzikas un teātra universitātes profesors, tajā skaitā pirmais viceprezidents. 1999. gadā viņu ievēlēja par diriģēšanas profesoru un simfoniskā orķestra māksliniecisko vadītāju prestižajā Berlīnes Mākslu universitātē.


Kā diriģents Lucs Kēlers ir sadarbojies ar ļoti daudziem Vācijas orķestriem, ieskaitot Vācijas Simfonisko orķestri Berlīnē, Frankfurtes Radio simfonisko orķestri, Zārbrikenes un Hamburgas simfonisko orķestri. Diriģējis festivālos Lucernā, Berlīnē, Drēzdenē, Belgradā, Seviljā, Maiami, Aldeburgā (GB), Reingau (DE) un citur. Profesors viesojies un diriģējis ASV, Itālijā, Šveicē, Francijā, Skandināvijā, Holandē, Polijā, Lielbritānijā, Dienvidslāvijā, Spānijā, Jaunzēlandē, Meksikā, daudzviet Āzijā un, protams, Vācijas muzikālās dzīves centros.


Lucs Kēlers regulāri sniedz meistarklases visā pasaulē. Viņa studenti ir daudzu pasaules prestižāko konkursu laureāti un ieņem vadošās pozīcijas uz pasaules mūzikas skatuvēm. Viņa studentu vidū savulaik ir bijis arī pašreizējais Liepājas simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un diriģents Atvars Lakstīgala.


Kopš 2009.gada Lucs Kēlers kā profesors sācis sadarbību ar Katalonijas Mūzikas akadēmiju Barselonā (Escuela Superior de Musica de Catalunya). 2010.gada janvāri un februāri diriģents pavadījis Austrālijā koncerttūrē, kas izpelnījusies augstāko novērtējumu un nedalītu preses uzmanību. Tajā pat gadā, atsaucoties Klaudio Abado (Claudio Abbado) Lucernas festivāla orķestra uzaicinājumam, diriģents ar milzīgiem panākumiem uzstājies Lucernas festivālā, kam sekoja ielūgums piedalīties festivālā gan 2011., gan 2012.gadā.


Kēlers ir ierakstījis starptautiskajā presē augsti novērtētu desmit CD ciklu kopā ar Frankfurtes Radio simfoniskā orķestra pūšaminstrumentu ansambli un nozīmīgākos Mocarta darbus kopā ar Zārbrikenes Radio simfonisko orķestri. Veicis ierakstus arī kopā ar Vācijas Simfonisko orķestri Berlīnē.


L. Kēlera diriģētajā repertuārā ietilpst mūzika no baroka līdz mūsdienām.


Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs, www.bilesuparadize.lv vai stundu pirms koncerta norises vietā. Biļešu cena Ls 3; pensionāriem, studentiem un skolēniem, uzrādot apliecības – Ls 1.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas