Latvijas Nacionālais teātris uzsāk izglītības projektu „Kas ir teātris?”


Lai veicinātu jauniešu interesi un celtu zināšanu līmeni par teātri, Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar "Dirty Deal Teatro" projektu cikla "Tests" ietvaros radījuši izbrukuma izrādi – lekciju vecāko klašu skolēniem "Kas ir teātris?". Pirmizrāde paredzēta 28. septembrī Kuldīgas Centra vidusskolā.


Pirmajā daļā atraktīvu videomateriālu veidā jaunieši tiks iepazīstināti ar teātra aizkulisēm – butaforu, gaismotāju, skaņotāju u.c. darbu. Otrajā daļā uz visiem zināmā R.Blaumaņa darba "Purva bridējs" bāzes tiks demonstrēts, cik dažādi tas teātrī var tikt interpretēts un kāda burvība slēpjas tieši materiāla interpretācijas iespējās.


Izrādes-lekcijas režisors ir Elmārs Seņkovs un tajā spēlēs Ieva Aniņa, Kristians Kareļins, Kaspars Aniņš, videomāksliniece – Linda Ģībiete. Izrādes veidotāji nav daudz vecāki par izrādes auditoriju, tomēr pieredze teātrī jau gūta un viņiem ir zināms, kas un kāpēc teātrī ir forši. To arī jaunie aktieri atklās lekcijā, lai iepazīstinātu vidusskolēnus ar teātri un lai, iespējams, iedrošinātu pašiem apmeklēt teātri. Turklāt izrādes veidotāji ne tikai izstāstīs savas domas par teātri un paskaidros, kā tas darbojas, bet arī labprāt sapratīs, kā šodien teātri uztver vidusskolēni.


Izrāde-lekcija "Kas ir teātris?" noritēs 2012./2013. gada sezonā, kuras laikā plānots aptvert pēc iespējas vairāk Latvijas reģionu. Tā kā šo izrādi būs iespējams redzēt vien šauram skatītāju lokam, tiks veidota sadarbība ar portālu Satori.lv, kurā tiks publicētas gan videointervijas, gan citāda veida informācija par projektu.


Teātris "Dirty Deal Teatro" un Latvijas Nacionālais teātris jau iepriekš sadarbojies projektu cikla "Tests" ietvaros, kura laikā tapušas izrādes "Visi mani prezidenti", "Dzin", "Cilvēks šinelī" un "Hamlets", ko veidojuši jaunie režisori un kurās spēlē Latvijas Nacionālā teātra aktieri. Izrāde "Visi mani prezidenti" ieguvusi Spēlmaņu nakts balvu kā gada latviešu dramatuga iestudējums 2011./2012. gada sezonā, bet tagad "Dzin" un "Cilvēks šinelī" saņēmis vairākas nozīmīgas nominācijas. Projektu ciklu "Tests" plānots turpināt arī šajā sezonā.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas