Kino muzejam piešķirta sudraba balva

Rīgas Kino muzeja topošās ekspozīcijas animācijas sadaļa saņēmusi starptautisku novērtējumu - tikko projekts un multimediju uzņēmums Dd studio apbalvots ar sudraba godalgu starptautiskajā multimediju mākslas festivālā FIAMP (International Audiovisual Festival on Museums and Heritage 2012) Monreālā.


FIAMP vērtējams kā prestižs pasaules mēroga notikums multimediju jomā ar specializāciju kultūras mantojuma saglabāšanā un izplatīšanā. Dd studio saņēma balvu kategorijā Interaktīva multimediju māksla par digitālās ekspozīcijas Kino skapis daļu Animācija.


„Mūs vienkārši savaldzināja šī interaktīvā programma, tā ir tik dzīvespriecīga, tā burtiski ievelk sevī. Tā ir humora pilna, kvalitatīva un augstvērtīgas mākslas paraugs,” žūrijas locekle Manona Blanšeta pamato „Animācijas” novērtējumu. Šī digitālās ekspozīcijas sadaļa iepazīstina ar spilgtākajiem latviešu animatoriem. Lai piesaistītu bērnus un jauniešus ir radīta interaktīva spēle, kuras laikā ir jāizveido leļļu orķestris un pašam jārada muzikāla kompozīcija.


Līdzās sadaļai Animācija ekspozīcijas saturu veido vēl piecas tēmas: Latvijas un pasaules kino laika lineāls, Latvijas kino pirmsākumi, Rīgas Poētiskā dokumentālā kino skola, Filmas tapšana padomju laikā un Kinozvaigznes – aktieri un režisori.


Digitālā dizaina un multimediju uzņēmums Dd studio pērnā gada vasarā izstrādāja projektu Kino skapis, kas veidota kā interaktīva ekspozīcija Rīgas Kino muzejā. Kino skapis iecerēts kā spoža digitālā ekspozīcija Rīgas Kino muzejā, 21. gadsimtam atbilstošā ietvarā – interaktīvi multimediji (projektori, skārienjūtīgi monitori), izziņas procesam ir rotaļīgs vieglums, kas noformēts mākslinieciski augstvērtīgā veidolā - reālu skapju veidotas scenogrāfijas telpā.


Ekspozīcijas Kino skapis satura koncepcijas autores ir Agnese Zeltiņa, Dita Rietuma, Elīna Reitere un Zane Balčus. Projekta saturu izstrādājuši vadošie kinozinātnieki un kritiķi – Dita Rietuma, Inga Pērkone, Kristīne Matīsa; mākslinieks Reinis Dzudzilo, mūzikas fragmentu autors - Jēkabs Nīmanis. Izstādi Kino muzejā iekārtos māksliniece Anna Heinrihsone.


Digitālā ekspozīcija Kino skapis Rīgas Kino muzejā tiks atklāta 2013. gada pavasarī.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas