Notiks Klāva Elsberga personībai un dzejai veltīts pasākums


Rakstniecības un mūzikas muzejā trešdien, 24. oktobrī, plkst. 17:30 notiks pasākums "Klāva lietas". Klāvs Elsbergs ir viena no spilgtākajām personībām latviešu literatūrā. Arī šobrīd viņa dzeja ir populāra lasītāju vidū, teātrī un mūzikā.


Pasākuma laikā dalībnieki stāstīs par savu saskarsmi ar Elsbergu kā personību un dzejnieku. Piedalīsies gan dzejnieki, kuri Klāvu pazinuši personiski, gan mākslinieki, kas ar Klāvu iepazinušies caur viņa darbiem. Sarunās, lasījumos un mūzikā tiks meklēts dzejnieka nemirstības noslēpums jeb atbilde uz jautājumu, kas viņa personībā un dzejā lasītājus valdzina vēl šodien. Pasākuma laikā Klāva Elsberga brālis dzejnieks Jānis Elsbergs rādīs dažas Klāva piemiņas lietas, kuras līdz šim publiskai apskatei nav bijušas pieejamas.


Pasākuma piedalīsies dzejnieki Jānis Elsbergs, Amanda Aizpuriete, Egīls Zirnis un Ivars Šteinbergs, aktieris un režisors Varis Piņķis, mūziķis Edgars Šubrovskis.


Sarīkojumu vadīs Inga Surgunte un Līva Pugoviča, RMM.


"Klāva lietas" ir pirmais pasākums Rakstniecības un mūzikas muzeja jaunajā izstādē "Smacenis", kas apskata rakstnieku un mūziķu statusu Latvijā padomju stagnācijas laikā un šodien. Izstāde apmeklētājiem būs apskatāma no 24. oktobra plkst. 13.00.


Pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiek katru trešdienu plkst. 17.30. Sarīkojuma laikā (no plkst. 17.30 līdz 19.00) bērniem būs iespēja piedalīties muzeja nodarbībā "Skaņu pavēlnieks".


Ieejas maksa sarīkojumā – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums); maksa par nodarbību bērniem – Ls 1.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas